Poprzedni Proboszczowie

KS. ANTONI PLEWNIA

Ksiądz Antoni Plewnia urodzony 25 września 1876r. W 1924r. został proboszczem nowo-utworzonej parafii w Paniowach. Proboszczem był do 1949r. wtedy to 28 lutego 1949r. zmarł.


 

KS. HUBERT SZYMANKIEWICZ

Ksiądz Hubert Szymankiewicz urodził się 14 lipca 1913r. Proboszczem w Paniowach został w 1949r. Rolę tą objął po zmarłym Antonim Plewni. Funkcję proboszcza parafii pełnił do 1968r. Zmarł 11 maja 1968r.


 

KS. WŁODZIMIERZ DZIUBEK


 

KS. JERZY KOLON


 

KS. BRONISŁAW BYRTEK

Po zastępstwie wakacyjnym w Gierałtowicach, był wikariuszem w parafiach:Strzybnica (do 1966r.), Szopienice – Św. Jadwigi (do 1970r.), Wilchwy (do 1972r.), Knurów – Świętych Cyryla i Metodego (do 1978r.), Ustroń (1979r.), ponowie Knurów – Świętych Cyryla i Metodego. Gdy był w Ustroniu prowadzi w Wiśle – Jaworniku budowę domu, w którym obecnie jet Dom Formacyjny Ruchu Światło – Życie, a w Knurowie powierzono mu starania o budowę kościoła, przy którym później została utworzona parafia Matko Bożej Częstochowskiej.
Od 1982r. duszpasterzował w Paniowach, najpierw jako wikariusz ekonom, a od 1983r. jako proboszcz.
Zmarł nagle 4 stycznia 2002r. w Paniowach. Tam też 8 stycznia został pochowany.

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe