Rozpoczynamy Adwent – czas świętego i radosnego przygotowania na przyjście Pana. Czuwając z wiarą i nadzieją prośmy, abyśmy mieli udział w życiu, które przychodzący Pan nam obiecał. Zapowiedzą oraz przedsmakiem tego życia jest Eucharystia, sprawowana na Jego pamiątkę.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Na bocznym ołtarzu wystawiona jest Księga Trzeźwości, można do niej wpisać swoje postanowienie.
Msze święte roratnie celebrowane będą w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 17.30. Dzieci niech przyjdą z lampionami by tym światłem rozświetlić drogę przychodzącemu Jezusowi. Dla dzieci, ale i dla dorosłych przewidziane są konkursy i różne inne atrakcje. Jednocześnie pragnę poinformować, że w Mikołowie w Bazylice św. Wojciecha do poniedziałku do piątku będą celebrowane Roraty dla dorosłych.
W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Barbary patronki górników. Zapraszam wszystkich górników – czynnych, jak również emerytów i rencistów wraz z rodzinami – na Mszę św. o godz. 9.00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W związku z uroczystościami barbórkowymi Arcybiskup Andrzej Przybylski udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 5 grudnia. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Arcybiskup zachęca do podjęcia czynu charytatywnego lub pokutnego oraz do modlitwy w intencjach Ojca Świętego i Kościoła
W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam wszystkich do sakramentów świętych zwłaszcza do sakramentu pokuty i Eucharystii.
W czwartek o godz. 16.30 okazja do spowiedzi a o 17:00 nabożeństwo powołaniowe.
W piątek okazja do spowiedzi także od 16.30.. Podczas Mszy św. o 17.30 dzieciom pierwszokomunijnym poświęcone zostaną medaliki, zaś kandydatom do służby ministranckiej wręczone zostaną kołnierze. Kolekta w I piątek miesiąca przeznaczona jest na potrzeby charytatywne Po Mszy św. litania do NSPJ.
W grudniu odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się dwukrotnie: do wyboru 5 lub 19 grudnia od 8.15. Chorych prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej.
W sobotę o 8.00 Msza św. za zmarłych członków Żywego Różańca, a po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
W zakrystii oraz w kancelarii parafialnej można zaopatrzyć się w lampiony, opłatki wigilijne, świece wigilijne. Świece małe w cenie 10 a duże w cenie 20 złotych
Zespół charytatywny, Pani Sołtys z Radą Sołecką i Ochotnicza Straż Pożarna zapraszają na świąteczny jarmark, który odbędzie się w przyszłą niedzielę w ogrodzie przy probostwie. Jak zawsze zaspokoić chcemy tak potrzeby ciała jak i potrzeby ducha. Dochód ze sprzedaży chcemy przeznaczyć na pomoc świąteczną. Plan imprezy z licznymi atrakcjami jej towarzyszącymi umieszczony jest w gablotce.
W gazetniku, w gablotce oraz na stronie internetowej znajdziemy grudniowe intencje dla osób modlących się w ramach Żywego Różańca
Od I niedzieli Adwentu abp Andrzej Przybylski rozpoczyna cotygodniowy cykl komentarzy do niedzielnej Ewangelii „Słowo życia”. Audycje – jako duchowe przygotowanie do przeżywania Dnia Pańskiego – udostępniane będą w formie videopodcastu w każdą sobotę na kanale Youtube Radia eM oraz na antenie Radia eM w niedziele o 11.45
Bóg zapłać wszystkim za ofiary składane dziś i w minionym tygodniu.
Kolekta w kościele przeznaczona będzie na opłaty związane z ogrzewaniem kościoła, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie
SŁOWO ŻYCIA: ”CZUWAJCIE I MÓDLCIE SIĘ W KAŻDYM CZASIE…” (Łk 21,36)
