Kościół obchodzi dziś pamiątkę uroczystego Wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień – wieńczy on czas przygotowania się na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na zapłatę za prace czyszczenia i strojenia organ w naszym kościele. Po Mszy św. przed kościołem możemy złożyć ofiarę na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Azji. Bóg zapłać za składane ofiary.
Dzisiaj o godz.15.00 ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
W poniedziałek z ustanowienia Sejmu RP obchodzimy Święto Chrztu Polski
Z powodu celebracji Wielkiego Tygodnia kancelaria parafialna od środy będzie nieczynna
Odwiedziny chorych będą w środę od 8.15. Chorych zgłaszamy w zakrystii po Mszy św. W środę od 16.30 okazja do spowiedzi
Zapraszam na ceremonie Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty.
WIELKI CZWARTEK – Pamiątka ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii
Od 16.00 – l9.00 okazja do spowiedzi św.
O 19.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej.
do 21.00 Adoracja w Ciemnicy. Kolekta na świąteczny wystrój kościoła.
WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ
Od 8.00 Adoracja w Ciemnicy
8.00 Ciemna Jutrznia
Od 10.00 do 12.00 i od 16.00 – 18.00 okazja do spowiedzi św.
O 18.00 Droga Krzyżowa i bezpośrednio po niej pierwszy dzień w ramach Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
O 19.00 – ceremonie wielkopiątkowe i adoracja przy Bożym Grobie do 21.00.
W czasie ceremonii Wielkiego Piątku kolekta na cele charytatywne. W Wielki Piątek obowiązuje post (jeden posiłek w ciągu dnia do syta) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej.
WIELKA SOBOTA
Od 8.00 Adoracja przy Bożym Grobie
8.00 Ciemna Jutrznia
Od 10.30 do 12.00 i od 15.30 do 17.30 okazja do spowiedzi św.
Święcenie potraw wielkanocnych w sobotę o godz. 10.00, 12.00 i o 15.00
Ofiary składane do koszyka przy okazji adoracji krzyża przeznaczone są na pomoc chrześcijanom żyjącym w Ziemi Świętej
O 20.00 Wigilia Paschalna / świece, woda /
Odpust zupełny można uzyskać pod zwykłymi warunkami i spełniając następujące dzieła:
- w Wielki Czwartek – udział w Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i odmówienie „Przed tak wielkim Sakramentem”,
- w Wielki Piątek – pobożny udział w adoracji Krzyża, oddanie pokłonu Krzyżowi w czasie uroczystego obrzędu liturgicznego
- w Wielką Sobotę – udział w Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu św..
W niedzielę Wielkanocną o godz. 7.00 Rezurekcja z procesją. Zapraszam poczty sztandarowe – po procesji Msza św. Pozostałe Msze św. w tym dniu o 10.30 i 15.30. Triduum Paschalne zakończą uroczyste Nieszpory o godz.15.00
Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone dziś i w minionym tygodniu.
W niedzielę wielkanocną kolekta na cele parafialne
Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa Pisma Świętego:
” CHRYSTUS UNIŻYŁ SIEBIE (…) AŻ DO ŚMIERCI. DLATEGO TEŻ BÓG GO WYWYŻSZY NAD WSZYSTKO” (Flp 2,7-8)
