Ogłoszenia Parafialne – XIV Niedziela Zwykła

Bardzo trudno jest być prorokiem we własnym kraju, we własnym domu. Trzeba wiele wysiłku, by w konkretnej sytuacji stanąć przed najbliższymi i powiedzieć: „Tak mówi Bóg”. Trzeba wiele pokory i wewnętrznej mocy, aby nie wycofać się, nie uciec przed kpiącymi spojrzeniami, złośliwymi komentarzami. Siłę do świadectwa daje sam Bóg. A „moc w słabości się doskonali”

 

Dzisiejsza kolekta to Świętopietrze. Po Mszach świętych zbiórka na pomoc poszkodowanym przez trąbę powietrzną parafiom. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Gdziekolwiek będziemy pamiętajmy o właściwej chrześcijaninowi postawie, nie zapomnijmy o Mszy św. niedzielnej, odwiedzajmy sanktuaria, a będąc w krajach gdzie nie ma kościołów katolickich możemy uczestniczyć w liturgii prawosławnej, skorzystajmy też z takiej formy wypoczynku jak rekolekcje zamknięte.

 

W czwartek od godz. 17.00 Cicha Adoracja Najśw. Sakramentu.

 

W sobotę 13 lipca Dzień Fatimski. Zapraszam czcicieli Matki Bożej z Fatimy na Nabożeństwo ku Jej czci. Początek nabożeństwa o godz. 17.00. Odśpiewamy Godzinki o Niepok. Poczęciu NMP. O godz. 17.30 Msza św.. Po Mszy św. Różaniec fatimski. Po Różańcu procesja ze świecami dokoła kościoła. Zakończenie nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

 

Bóg zapłać za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj.

W przyszłą niedzielę kolekta na bieżące potrzeby parafii. ( opłacenie prądu, wywozu śmieci, kwiaty do wystroju kościoła i sprzątających kościół).

 

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa:

”… NIE BÓJ SIĘ, TYLKO WIERZ…” (Mk 5,36)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe