Ogłoszenia Parafialne – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Czterdzieści dni po Zmartwychwstaniu Jezus, który wypełnił swoją ziemską misję- dokonał zbawienia świata – wstępuje do Ojca. Idzie przygotować nam miejsc w niebie. Zapewnia jednocześnie, że pozostanie z nami po wszystkie dni, aż do skończenia świata. O tym, że pozostał naprawdę, przypomina nam Eucharystia.

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać już teraz za ofiary na ten cel składane.

Parafialne konto bankowe ING Bank Śląski 75105016341000002206221810.

 

Dzisiaj dzieci klasy III A przystępują do I-szej Komunii Świętej Módlmy się za nie, aby przez całe życie mogły świadczyć o Chrystusie. Witam wszystkich gości przybyłych na tą uroczystość.

Dziś o godz. 15.00 nabożeństwo majowe z udziałem dzieci I – komunijnych.

Msza popołudniowa o godz. 16:00.

Dzieci I–komunijne w swych strojach i ich rodziców zapraszam przez cały tydzień na nabożeństwo majowe i Eucharystię.

Dziękuję rodzicom, którzy przez swoje zaangażowanie pomogli zorganizować dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać panu katechecie za trud włożony w przygotowanie dzieci do pełnego uczestnictwa w Mszy św.. Bóg zapłać rodzicom za przygotowanie kościoła i jego obejścia na uroczystość I-szo Komunijną. Paniom sprzątającym kościół, pocztom sztandarowym i całej służbie kościelnej.

 

W środę po Mszy świętej wieczornej (godz. 18:30) próba przed I-szą Komunią świętą dla dzieci i rodziców klasy III B.

W przyszłą niedzielę uroczystość I-komunijna klasa III B. Podczas Mszy św. o godz. 10.30.

Dzieci, które po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć w Najśw. Ofierze Jezusa Chrystusa polecam serdecznej modlitwie parafian.

Dzieci I-szo komunijne przychodzą do spowiedzi w sobotę o godz. 9.00. W niedzielę zbiórka dzieci z rodzicami na placu kościelnym o godz. 10:15. Po modlitwach udamy się w procesji do kościoła. Do udziału w Uroczystości Pierwszokomunijnej zapraszam wszystkich parafian niech będą obecne także poczty sztandarowe.

 

W poniedziałek 13 maja Dzień Fatimski. Zapraszam czcicieli Matki Bożej z Fatimy na Nabożeństwo ku Jej czci. Początek nabożeństwa o godz. 17.00 Godzinki. O godz. 17.30 Msza św.. Po Mszy św. Różaniec fatimski. Po Różańcu procesja ze świecami dokoła kościoła. Zakończenie nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

Dzieci Maryi spotkanie w czwartek o godz. 18:20 po Mszy świętej i nabożeństwie majowym.

Do soboty trwa Nowenna do Ducha Świętego, która ma nas przygotować do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św.. Nabożeństwo majowe w przyszłą niedzielę o godz. 17:15 przy krzyżu na Wygodzie w lesie. Zapraszam w imieniu parafian którzy co roku je przygotowują i organizują.

Świętowanie jubileuszy małżeńskich zaplanowano na niedzielę 19 maja w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Początek o godz. 14:00.

Doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców będzie miała miejsce w niedzielę 26 maja.

Doroczna pielgrzymka dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych do katedry odbędzie się w niedzielę 9 czerwca.

 

Bóg zapłać za ofiary składane dziś jak również w całym minionym tygodniu.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszego kościoła.

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa:

”JA JESTEM Z WAMI PRZEZ WSZYSTKIE DNI, AŻ DO SKOŃCZENIA ŚWIATA” (Mt 28,20)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe