Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela Wielkanocna

Eucharystia jednoczy nas z Chrystusem, winnym krzewem, bez którego nic nie możemy uczynić. Jednoczy nas także z braćmi w wierze, ponieważ sprawujemy ją jako jedna wspólnota. Udział w Eucharystii zobowiązuje nas do doskonalszego życia i do naśladowania Pana w każdym dniu naszej drogi.

 

Kolekta dzisiejsza na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. W imieniu kleryków składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.

Parafialne konto bankowe ING Bank Śląski 75105016341000002206221810.

 

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15:00 nabożeństwo majowe.

Miesiąc maj w sposób szczególny poświęcony jest czci Matki Bożej. Przyroda pobudzona do życia, po długim zimowym śnie ukazuje się nam w całym swym bogactwie. Wraz z budzącą się do życia przyrodą chcemy czcić Matkę Bożą. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św.. Litanią Loretańską, modlitwą i pieśnią chcemy uczcić naszą Matkę i Królową.

W nabożeństwach uczestniczymy online.

W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca.

W I-szy piątek od godz. 8:15 odwiedziny chorych ze spowiedzią świętą i innymi sakramentami. Chorych zgłaszamy w zakrystii.

 

W najbliższych dniach dzieci klasy III przystąpią do I-szej Komunii świętej. Módlmy się za nie, aby przez całe życie mogły świadczyć o Chrystusie.

Próba przed Uroczystością I-szej Komunii świętej w czwartek 6 maja o godz. 18:30 w kościele. Rodzice i dzieci przychodzą na nią obowiązkowo.

Spowiedź dzieci I-szo komunijnych w sobotę 8 maja o godz. 9:00.

W związku z tym iż w przyszłą niedzielę Msze święte o godz. 10:30 i 12:00 są zarezerwowane tylko dla rodzin dzieci I-szo komunijnych pozostałych parafian zapraszam na msze święte w sobotę lub w niedzielę na godz. 8:00 i 17:30. W niedzielę po Mszy św. o godz. 17:30 nabożeństwo majowe.

 

Bóg zapłać za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.

Wszystkim parafianom życzę doświadczenia obecności Chrystusa przy rodzinnych stołach i niedzielnym wypoczynku.

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa:

”KTO TRWA WE MNIE, A JA W NIM, TEN PRZYNOSI OWOC OBFITY…” (J 15,5)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe