Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Chrystus zmartwychwstał – woła dziś radośnie Kościół na całej ziemi. Chrystus zmartwychwstał, a przez to człowiek dostąpił duchowego odrodzenia, świat cały został przemieniony. W ten dzień świąteczny dziękujemy za dar wiary, za spotkanie Chrystusa w życiu, za nadzieję dojścia do wiecznego życia. Zebrani na tej świątecznej Mszy św. radujmy się, że należymy do wielkiej rodziny wierzących w zmartwychwstanie Pana.

 

Dziś kolekta powinowata. Bóg zapłać za składane ofiary.

Parafialne konto bankowe ING Bank Śląski 75105016341000002206221810

 

Dziękuję tym, którzy przyczynili się do głębszego przeżycia minionych 3 dni Wielkiego Tygodnia i uświetnienia Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, przez wykonanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego p. kościelnemu, p. Agnieszce Nawrat za udekorowanie Bożego Grobu i kościoła, ministrantom, p. organiście. Paniom, które sprzątają kościół. Członkom naszego Parafialnego Zespołu Caritas za przygotowanie paczek dla chorych. Za życzenia świąteczne kierowane do mnie, dary stołu na proboszczowski stół. Wszystkim za ofiary składane w minionym tygodniu i dzisiaj.

 

Dziś o godz. 15:00 Nieszpory świąteczne.

 

Zewnętrznymi oznakami przeżywania okresu wielkanocnego są: Krzyż przepasany stułą, Paschał i figura Zmartwychwstałego Pana.

 

Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte o godz. 8:00, 10:30 i 14:00. Kolekta przeznaczona jest na KUL i Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.

 

Za tydzień w II Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. O godz. 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

W przyszłą niedzielę kolekta na Caritas archidiecezji.

Parafianom i gościom składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne:

W radosnym okresie Świąt Wielkanocnych obfitego zdroju łask i prawdziwej radości, wiele dobroci od ludzi i zdrowia.

 

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa:

”CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAN JEST – ALLELUJA”


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe