Ogłoszenia parafialne – Niedziela Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Wpatrujemy się w żłóbek i adorujemy Świętą Rodzinę – Jezusa, Maryję i Józefa. Taka jest wola Boża: uświęcić człowieka w jego własnej rodzinie. To nie rodzina wychodzi do Boga, to Bóg wychodzi do rodziny, w niej staje się Dzieckiem, uświęca matkę, wspomaga ojca. Dziś dziękujemy za ogrom przeżyć we własnej rodzinie: za ojca, matkę, rodzeństwo, pokrewieństwo i za Kościół – Rodzinę Rodzin, parafię.  

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary na ten cel. Parafialne konto bankowe ING Bank Śląski 75105016341000002206221810

 

 

W poniedziałek po Mszy świętej o godz. 17:30 błogosławieństwo dzieci i matek w błogosławionym stanie.

 

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i głębokiego przeżycia Świąt.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w czasie Świąt na wyznaczone cele.

 

W czwartek 31 grudnia przypada św. Sylwestra – ostatni dzień roku 2020. Uroczyste zakończenie Starego Roku. O godz. 16:00 nabożeństwo przebłagalne połączone ze sprawozdaniem duszpasterskim, po czym około godz. 16:45 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za Parafian. W ostatnim dniu roku można zyskać odpust zupełny spełniając jego zwykłe warunki i odmawiając pobożnie i publicznie hymn: ”Ciebie Boże wielbimy”.

 

W piątek witamy Nowy Rok 2021. W dniu tym czcimy Świętą Bożą Rodzicielkę Maryję. Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

Na rozpoczęcie Nowego Roku śpiewa się lub odmawia hymn do Ducha Św. w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku. Do praktyki tej przywiązany jest odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

 

W tym tygodniu przypadają I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca.

W miesiącu styczniu nie ma Odwiedzin Chorych. W gazetnikach jest Apostolstwo Chorych. Można je zabrać i przekazać chorym.

Proszę o opłacanie abonamentu Gościa Niedzielnego i Małego Gościa na 1 kwartał roku 2021.

 

Kolekta za tydzień w niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

 

SŁOWO ŻYCIA: PRZYOBLECZCIE SIĘ W MIŁOŚĆ KTÓRA JEST WIĘZIĄ DOSKONAŁOŚCI” (Kol 3,14)

 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe