Ogłoszenia Parafialne – IV Niedziela Adwentu

Wzmożony ruch w sklepach, pośpiech w domu zdradzają gorączkę świątecznych przygotowań. Na adwentowym wieńcu została zapalona ostatnia świeca. Wydłużyły się też kolejki przy konfesjonałach, aby przychodzącemu Bogu człowiek mógł powiedzieć swoje TAK jak Maryja. Zbawiciel bowiem zapragnął narodzić się w świątyni naszego serca.

Dziś kolekta na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.

Parafialne konto bankowe ING Bank Śląski 75105016341000002206221810

W poniedziałek i środę o 17:30 roraty.

W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną i chrześcijańską oprawę Świąt Bożego Narodzenia, a zwłaszcza Wigilii. Niechaj wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela świata. (Ew. Łukasza, rozdz. II.), łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Przy wigilijnym stole wspominamy tych wszystkich, którzy już od nas odeszli do wieczności. Zakupiona w Adwencie świeca każe nam także pomyśleć o narodach i ludziach biedniejszych od nas, chorych a zwłaszcza o dzieciach.

O godz. 24:00 Msza Pasterka za wszystkich Parafian.

Kolekta z Pasterki przeznaczona jest w całej Polsce na Fundusz Obrony Życia.

W piątek Boże Narodzenie. Msze święte o godz.8:00, 10:30. 15:30.

O godz. 15:00 Nieszpory Kolędowe.

Kolekta w tym dniu Świąteczna.

W sobotę drugi dzień Bożego Narodzenia – obchodzimy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte o godz. 8:00, 10:30 i 15:00.

Kolekta w drugi dzień świąt przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny. Kolekta na potrzeby parafii.

W przyszłą niedzielę Msze św o godz. 8:00, 10:30 i 15:00. O godz. 15:00 pierwsza Msza kolędowa w int. parafian z ulicy Starokościelnej.           .

Plan Mszy Kolędowych wywieszony jest w gablotce oraz dostępny luzem w  gazetnikach i w internecie.

Spowiedź święta przed Uroczystością Bożego Narodzenia:

Poniedziałek po Mszy św. do godz. 19:00.

Wtorek po Mszy św. do godz. 9:00

Środa po Mszy św. do godz. 19:00.

W czwartek od 15:00 do 16:00.

Proszę w czasie świąt o zachowanie wszystkich zaleceń pandemicznych. W kościele może przebywać 15 osób. Odległość między nimi to 15 m2. Pozostałych odważnych którym nie straszne zimno i chłód zapraszam do uczestnictwa w Mszach świętych na zewnątrz kościoła.

W zakrystii można zaopatrzyć się w wodę święconą, świece wigilijne i opłatki wigilijne.

Proszę o uiszczanie opłat na I-szy kwartał roku 2021 za abonament „Dużego” i „Małego” Gościa.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary w minionym tygodniu i dziś złożone.

Niech w tych ostatnich dniach Adwentu nam towarzyszą słowa Pisma Świętego:

„…NIECH MI SIĘ STANIE WEDŁUG TWEGO SŁOWA” (Łk 1,38)