Ogłoszenia Parafialne II – Niedziela Adwentu

Dzisiaj, w drugą niedzielę adwentu przypominamy, jak ludzkość czekała na Zbawiciela. Wsłuchani w nawoływanie proroka znad Jordanu — Jana Chrzciciela prostujmy drogi swego życia, abyśmy mogli stać się uczestnikami zbawienia, które przygotował nam Bóg.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. Dziś przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary można też wpłacać na parafialne konto bankowe. ING Bank Śląski 75105016341000002206221810

 

Rozpoczynamy drugi tydzień adwentowego przygotowania na Boże Narodzenie. Zapraszam wszystkich do udziału w Mszach św. roratnich online.

 

We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Dzieci Maryi w tym dniu obchodzą patronalne święto. Jest to także patronalny dzień wszystkich tych którzy podjęli się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

Do środy 16 grudnia proszę zgłosić w zakrystii chorych do odwiedzin z Najśw. Sakramentem, które będą miały miejsce w sobotę 19 grudnia.

 

Zachęcam i przypominam o codziennej rodzinnej modlitwie różańcowej o godz. 20:30. O rodzinnym przeżywaniu czasu adwentu uczestnicząc w roratach online przez internetową platformę holyweek.pl w oparciu o materiały przygotowane przez redakcję Małego Gościa.

 

Odwiedziny duszpasterskie, czyli Kolęda rozpocznie się po Świętach Bożego Narodzenia od 27 grudnia. Codziennie będą Msze św. kolędowe na które będą zapraszani przedstawiciele rodzin które w danym dniu będą miały wyznaczoną kolędę.

 

W zakrystii można zaopatrzyć się w wodę święconą, opłatki wigilijne, świece wigilijne.

 

Bóg zapłać wszystkim za ofiary składane dziś i w minionym tygodniu.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

 

Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.

 

SŁOWO ŻYCIA: „PRZYGOTUJCIE DROGĘ PANU, PROSTUJCIE ŚCIESZKI DLA NIEGO” (Łk 3,4)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe