Ogłoszenia Parafialne – I NIEDZIELA ADWENTU

Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny okresem Adwentu – czasem, w którym Kościół pragnie przygotować nas na Święta Narodzenia Pańskiego oraz na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Czekanie wymaga gotowości, wytężonej uwagi, przygotowania serca, pracy nad sobą. Adwent uświadamia nam, że jesteśmy pielgrzymami do naszej prawdziwej ojczyzny. Ojczyzną człowieka jest Bóg. On tęskni za nami. Chciejmy i my zatęsknić za Nim. Powtórzmy z przekonaniem adwentowe zawołanie: Marana tha! Przyjdź, Panie Jezu!

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.

Przed kościołem po Mszach świętych zbiórka na Szlachetną Paczkę. Parafialny Zespół Caritas czeka na was pod kościołem z koszem, do którego będzie można złożyć podarunki dla pani Heleny. Jeśli ktoś nie może przyjść a chciałby dołączyć się do akcji prosimy o kontakt z zespołem. Można też wpłacać datki na konto zespołu charytatywnego z dopiskiem Szlachetna Paczka. Numer konta na stronie internetowej.. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Przez cały Adwent na bocznym ołtarzu wystawiona będzie Parafialna Księga Trzeźwości, można do niej wpisać swoje adwentowe postanowienie.

 

Msze święte roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 17:30.

W piątek wspomnienie św. Barbary patronki górników. Zapraszam górników na Mszę św. o godz. 9:00. Z zachowaniem wszystkich przepisów sanitarnych. Msza będzie też transmitowana przez internet.

Konferencja Episkopatu Polski ustanowiła dzień 4 grudnia Dniem Modlitw w intencji bezrobotnych, jako wyraz solidarności z pozostającymi bez pracy.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W I czwartek o godz. 17:00 nabożeństwo powołaniowe..

W I Piątek przed Mszą św. o godz. 17:15 nabożeństwo da Najśw. Serca Pana Jezusa.

Kolekta zbierana na Mszy świętej w I piątek przeznaczona jest na potrzeby rodzin wielodzietnych.

Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 19 grudnia. Chorych zgłaszamy do środy 16 grudnia.

W zakrystii można zaopatrzyć się w wodę święconą, opłatki wigilijne.

Bóg zapłać wszystkim za ofiary składane dziś i w minionym tygodniu.

Za tydzień w kościele kolekta na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary można też wpłacać na parafialne konto bankowe. ING Bank Śląski 75105016341000002206221810

 

Wszystkim życzę radosnego świętowania Pierwszej Niedzieli Adwentu, abyśmy umieli dostrzec w nas samych i naszych rodzinach nadchodzącego Chrystusa.

 

 Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa:

„Uważajcie i czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie.” (Mk 13,33)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe