Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Nasze spotkanie modlitewne ma dziś charakter wyjątkowy. Już za tydzień rozpoczniemy Adwent. Ale dzisiejsza niedziela – to nie tylko ostatnia niedziela roku liturgicznego. Świętujemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ona nam przypomina, kto jest najważniejszy, komu poddane są wszystkie sprawy i serca. Modląc się uznajmy teraz Jezusa za naszego jedynego Pana.

 

Dziś kolekta na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

Odmawiając dziś pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można zyskać odpust zupełny.

 

W przyszłą niedzielę (I Niedziela Adwentu) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Zachęcam do przygotowania symboli adwentowych: wieńca, kalendarza, lampionów. Pierwszą Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości.

 

Zachęcam do nabycia prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”.

 

Ogłoszenie Parafialnego Zespołu Caritas.

W tym dziwnym czasie gdy koronawirus zmienił wszystkie nasze plany, nie zmieniło się tylko jedno chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Pomimo licznych obostrzeń Szlachetna Paczka chce pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują. I my w tym roku razem z naszą parafią chcemy pomóc w pewnej pani, która z racji wieku i chorób ma trudniej niż inni. Pani Helena ma 74 lata jest pogodną osobą a jej największym marzeniem jest powrócić do zdrowia. Niestety nie możemy jej tego zapewnić ale wierzymy że dzięki wam możemy umilić jej życie codzienne. Przede wszystkim produkty pierwszej potrzeby, żywność długoterminowa, środki czystości przydałby się też płaszczyk pikowany na zimę w rozmiarze XL. Wiadomo jak  w każdym domu i u niej jest już wysłużony robot kuchenny czy telewizor. A wiemy że w dzisiejszych czasach to czasami jedyny łącznik ludzi starszych ze światem. Zespół charytatywny serdecznie was zaprasza do włączenia się w tą akcję wiemy, że wasze serca potrafią pomieścić nie jedną taką samotną osobę, kto wie może razem po możemy jeszcze komuś innemu. W przyszłą niedzielę  29 listopada po mszach świętych będziemy czekać na was pod kościołem z koszem, do którego będziemy zbierać wasze podarunki dla pani Heleny. Jeśli ktoś nie może przyjść a chciałby dołączyć się do akcji prosimy o kontakt z zespołem. Można też wpłacać datki na konto zespołu charytatywnego z dopiskiem Szlachetna Paczka. Numer konta na stronie internetowej. Życzymy wam wszystkim dużo zdrowia i pogody ducha na nadchodzące dni.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone dziś i w minionym tygodniu.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii. Ofiary można też wpłacać na parafialne konto bankowe. ING Bank Śląski 75 1050 1634 1000 0022 0622 1810

 

Wszystkim życzę miłej niedzieli spędzonej w rodzinnym gronie. Niech Chrystus Król napełni was swoim pokojem.

 

SŁOWO ŻYCIA: ” PAN MYM PASTERZEM, NIE BRAK MI NICZEGO” (Ps 23,1)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe