Ogłoszenia Parafialne – XXIX Niedziela Zwykła – Światowy Dzień Misyjny

Nowy tydzień naszego życia rozpoczynamy od spotkania z naszym Bogiem. Chcemy – na miarę naszej wiary i naszej miłości – oddać Bogu cześć i uwielbienie. Szczytem tego uwielbienia i chwały jest jedyna ofiara Jezusa Chrystusa. Uobecnia się ona teraz wśród nas i skupia w sobie pragnienia i myśli Boże, jak też najgłębsze nasze pragnienia.

 

Dziś kolekta przeznaczona jest na Misje Święte. Bóg Zapłać za składane ofiary.

 

Światowy Dzień Misyjny, zwany w Polsce Niedzielą Misyjną, stanowi zachętę do gorliwszej, podjętej świadomie współpracy misyjnej. Jest odpowiedzią uczniów na słowa Chrystusa: „Idźcie i głoście” i jednocześnie odpowiedzią na oczekiwania tych, którzy wciąż nie znają Ewangelii. Działanie na rzecz misji jest zobowiązaniem wypływającym z chrztu św. i świadectwem dojrzałej wiary. – Niech towarzyszy nam świadomość, że „misje” zaczynają się od przemiany własnego serca, aby dojrzała wiara mogła stać się darem dla innych.

 

Przez cały tydzień modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła, misjonarzy oraz o liczne powołania do służby w Kościele. Niech naszym modlitwom za misje towarzyszy Maryja.

 

W ostatnią niedzielę października (25 październik) przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego – Kiermasz. W związku z tą Uroczystością o godz. 10:30 zostanie odprawiona Msza św. za Parafian. Będziemy się modlić za wszystkich, którzy obecnie troszczą się o tę świątynię, a więc za nas. Pamiętać będziemy o fundatorach i budowniczych naszego kościoła, o zmarłych parafianach, którzy troszczyli się o ten kościół.

 

Proszę opłacić miejsca cmentarne zmarłych, których pochowano 20 lat temu. I tych którym mija przedłużenie rezerwacji miejsca cmentarnego. Przedłużenie obejmuje 5 następnych lat. Opłata za jeden rok wynosi 20 złotych.

 

W zakrystii można składać zalecania za zmarłych z ok. zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych. Proszę o w miarę czytelne wypisywanie zalecek.

 

Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w prasę i czasopisma religijne.

W poniedziałek o godz. 19:00 próba przed bierzmowaniem. Proszę by byli obecni też świadkowie.

W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w piątek o 16:20.

W piątek różaniec o godz. 16:30 po czym Msza św.

 

Proszę o zapoznanie się z nowymi zarządzeniami związanymi z pandemią. Strona internetowa i gablota.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone dziś i w minionym tygodniu.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.

 

Wszystkim życzę radosnego świętowania niedzieli. 

SŁOWO ŻYCIA: POŚRÓD NARODÓW GŁOŚCIE CHWAŁĘ PANA (Ps 96)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe