Ogłoszenia Parafialne – XXIV Niedziela Zwykła

Otaczając ołtarz Jezusa Chrystusa, chcemy nie tylko uświadomić sobie Jego obecność, ale także fakt, iż przystępujemy do pełni Bożego Miłosierdzia, które objawiło się w męce, śmierci i zmartwychwstaniu naszego Pana i Zbawcy.

Dziś kolekta w kościele na potrzeby parafii na zapłacenie prądu. Bóg zapłać za składane ofiary.

Dziś Msze święte o godz. 8:00, 10:30 z udzielaniem I-szej Komunii św., 14:00 ślubna, 15:30 Chrzcielna i o godz. 17:30.

Zapraszam dziś czcicieli Matki Bożej z Fatimy na nabożeństwo ku Jej czci. Początek nabożeństwa o godz. 17:00. Odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o godz. 17:30 Msza św.. Po Mszy św. Różaniec Fatimski. Po Różańcu procesja ze świecami. Zakończenie nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

Dzieci I-szo Komunijne wraz z rodzicami zapraszam na Msze święte w Białym Tygodniu.

W poniedziałek 14  przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Nie zapomnijmy w tym dniu o przydrożnych krzyżach stojących na terenie naszej parafii. W tym dniu na Mszy św. poświęcenie nowych krzyży do naszych domów i mieszkań. Kolekta na Boży grób w Jerozolimie i na potrzeby chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej.

W poniedziałek o godz. 18:15 Msza święta Rozesłania dla wszystkich grup i wspólnot działających na terenie naszej parafii. Zapraszam.

Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 17:00.

W piątek przed Mszą św. odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę obchodzony jest Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu.

W przyszłą niedzielę w katedrze katowickiej Dzień Wspólnoty Ruchu Dzieci Maryi.

Proszę o opłacanie miejsc cmentarnych zmarłych którzy spoczywają na naszym cmentarzu ponad 20 lat oraz tych którym mija przedłużenie.

Można uiszczać abonament na IV kwartał za „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.

W tym tygodniu obchodzimy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

Spotkanie rodziców Dzieci klasy III  Szkoły Podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Świętej odbędzie się w czwartek o godz. 18:30 w kościele.

Bierzmowanie jeżeli się nic nie zmieni ustalone jest na 23 października o godz. 18:30.

Przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla tegorocznej klasy VIII rozpocznie się w piątek Mszą młodzieżową o godz. 17:30. Obecność wszystkich bierzmowanych i tych którzy rozpoczną przygotowanie do bierzmowania OBOWIĄZKOWA.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone dziś i w minionym tygodniu.

W przyszłą niedzielę kolekta na Wydział teologiczny UŚ.

Wszystkim życzę dużo Bożego błogosławieństwa na nadchodzące dni.

Niech w nadchodzących dniach towarzyszą nam słowa:

„PAN JEST ŁASKAWY, PEŁEN MIŁOSIERDZIA” (Ps 103)