Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Czcimy dziś pamięć dwóch wielkich apostołów – świętych Piotra i Pawła. Patronów naszej parafii. Droga rybaka z Galilei i droga Pawła z Tarsu, została przypieczętowana świadectwem śmierci, a ich krew stała się posiewem chrześcijan. W tej Eucharystii, chciejmy dziękować Bogu za wszystko, co dał Kościołowi przez posługę świętych apostołów.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.

Witam wszystkich obecnych na dorocznej Uroczystości Odpustowej i wszystkich zaproszonych przez Was gości życząc obfitych łask Bożych i radosnych przeżyć w gronie najbliższych.

Składam serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na tę uroczystość i złożone ofiary.

Zapraszam dziś na nieszpory odpustowe o godz. 15.00.

W dniu dzisiejszym można zyskać w naszym kościele odpust zupełny, po spełnieniu warunków: spowiedź św., komunia św., nawiedzenie kościoła, odmówienie „Wierzę w Boga…”, modlitwę „Ojcze nasz…” oraz dowolną modlitwę w int. Ojca św. oraz nie być przywiązanym nawet do grzechu lekkiego.

Dyrektorom Szkoły Podstawowej i Przedszkola i ich gronom pedagogicznym oraz pracownikom administracji składam serdeczne Bóg zapłać za całoroczny trud wychowawczy podjęty wobec dzieci naszej wspólnoty paniowskiej, życząc dobrego wypoczynku.

Z okazji zakończenia roku szkolnego młodzieży i dzieciom gratuluję promocji do klas następnych. Również dzieciom i młodzieży życzę dobrego wypoczynku.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje przypominam o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

W poniedziałek o godz. 8:00 odprawiona zostanie Msza św. za wszystkich zmarłych parafian, by i oni mieli udział w łaskach odpustu. Po Mszy św. procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, zapraszam na Msze św., do spowiedzi św. i Komunii św..

W I-szy czwartek o godz. 17:00 Nabożeństwo powołaniowe.

W I-szy piątek po Mszy św. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

W I-szy piątek kolekta zbierana na Mszy św. jest przeznaczona  na rodziny wielodzietne.

W piątek od godz. 8:15 odwiedziny chorych i słabych parafian z comiesięczną Komunią św. i sakramentami. Chorych zgłaszamy.

W I-szą sobotę po Mszy św. o godz. 17:30 nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP.

Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach Przed kościołem zbiórka na kwiaty i sprzątających kościół.

Dziękuję państwu Kleszcz za dbanie i sprzątanie grobów paniowskich proboszczów. Proszę o to aby do tego dołączyli się także i inni parafianie.

Dziękuję Mateuszowi Malisz za wieloletnią służbę przy ołtarzu jako ministrant. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego.

Bóg zapłać za ofiary składane dziś i w minionym tygodniu.

Wypoczywającym życzę dobrej pogody, pracującym opieki Bożej, a wszystkim błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni.

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa Pisma Świętego:

„PAN STANĄŁ PRZY MNIE I WZMOCNIŁ MNIE” (2 Tym 4,17)