Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

„Pan wśród radości wstępuje do nieba”. Tajemnica dnia dzisiejszego ukazuje nam Chrystusa, który wstąpił do nieba i zasiadł po prawicy Ojca jako Król chwały. Mamy wreszcie pojąć, że Królestwo Boże nie jest z tego świata, ale na tym świecie musi być budowane. W tym trudzie nie jesteśmy sami, bo On nas wspomaga mocą Ducha Świętego.

 

Bóg zapłać za składane ofiary do skarbonek w kościele i wpłacane na parafialne konto bankowe.

 

Przez cały tydzień do przyszłej niedzieli kiedy to przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego trwa Nowenna do Ducha Świętego.

Dziś w katowickiej katedrze Msza święta w int. małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa. Rozpoczyna ona Metropolitalne Święto Rodziny.

W związku z trwającym stanem epidemicznym nie może się odbyć w tradycyjnej formie pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Zapraszamy jednak wszystkich diecezjan do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów w niedzielę 31 maja br. od godz. 13. Po złożeniu hołdu Matce Bożej, przesłanie społeczne wygłosi abp Wiktor Skworc; Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Uroczystość będą transmitowały m. in.: drogą satelitarną Telewizja Polonia, łącznością naziemną TVP Katowice, a także Radio eMPR Katowice.

 

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

 

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa:

PROSZĘ /…/, ABY BÓG /…/, OJCIEC CHWAŁY, DAŁ WAM DUCHA MĄDROŚCI… (Ef 1,17)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe