Ogłoszenia Parafialne – VI Niedziela Wielkanocna

Przyszliśmy wezwani zaproszeniem Chrystusa, aby zasiąść z Nim do stołu Słowa i Eucharystii. Niech obecność Chrystusa w naszych sercach będzie pomocą w dawaniu świadectwa o Bożej miłości.

 

Bóg zapłać za składane ofiary do skarbonek w kościele i wpłacane na parafialne konto bankowe.

 

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje – noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej pracy ludzkiej.

We wtorek rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę w katowickiej katedrze Msza święta w int. małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa. Rozpoczyna ona Metropolitalne Święto Rodziny.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W związku z trwającym stanem epidemicznym nie może się odbyć w tradycyjnej formie pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Zapraszamy jednak wszystkich diecezjan do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów w niedzielę 31 maja br. od godz. 13. Po złożeniu hołdu Matce Bożej, przesłanie społeczne wygłosi abp Wiktor Skworc; Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne, w tym dniu męski świat będzie reprezentowany w piekarskiej bazylice wyłącznie przez mężczyzn i młodzieńców z parafii dekanatu piekarskiego oraz zaproszonych gości (za okazaniem stosownych zaproszeń). Prosimy więc wszystkich innych wiernych o pozostanie w domu i modlitewną łączność za pośrednictwem mediów. Uroczystość będą transmitowały m. in.: drogą satelitarną Telewizja Polonia, łącznością naziemną TVP Katowice, a także Radio eMPR Katowice.

 

W ramach kolejnego etapu znoszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa rząd postanowił, że od niedzieli 17 maja w kościołach podczas Mszy św. będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych. U nas w kościele może być obecnych na Mszy św. 23 osoby.

 

W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach.

Serdecznie zachęcamy do oglądania.

 

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa:

PANA CHRYSTUSA MIEJCIE W SERCACH ZA ŚWIĘTEGO” (1 P 3,15)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe