Ogłoszenia Parafialne – III Niedziela Wielkanocna

Zmartwychwstały Chrystus dołącza dziś do nas, podążających w pielgrzymce życia. Niech nasze serca zaczną pałać, kiedy będzie do nas przemawiał, a rozpoznany przy łamaniu chleba niech będzie siłą w głoszeniu Dobrej Nowiny.

Bóg zapłać za składane ofiary. W dalszym ciągu polecam parafię Waszej ofiarności w tych formach jak dotychczas: wpłaty na bankowe konto parafialne lub ofiary do skarbonek w kościele.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny, dlatego prośmy Boga, aby pomógł nam szanować Pismo Święte i dał sił do głoszenia prawdy o zmartwychwstaniu Jezusa.

W środę obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

Od piątku (1 maja) wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Po Mszy świętej Latania Loretańska.

Ze względu na przypadającą 3 maja 4 Niedzielę wielkanocną Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów mocą dekretu zdecydowała, że Uroczystość NMP Królowej Polski będzie obchodzona w tym roku w sobotę 2 maja.

W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca.

Za tydzień IV Niedzielę Wielkanocy będziemy przeżywać jako Niedzielę Dobrego Pasterza.

ZALECENIA I INFORMACJE

W naszym kościele w związku z pandemią może przebywać nie więcej niż 5 osób plus ksiądz i asysta z zachowaniem zasad bezpieczeństwa tz. maseczki i odległość 1 osoba na 15 m/kw..

W dalszym ciągu obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa na Mszy św. niedzielnej.

Wszystkie Msze są transmitowane przez Internet zgodnie z harmonogramem i zachęcam do takiej formy uczestnictwa we Mszy świętej.

Jeżeli już ktoś czuje potrzebę uczestnictwa na Mszy świętej w kościele to niech przyjdą tylko te osoby które zamówiły Mszę.

Kościół otwarty codziennie od godz. 9:00 do 19:00.

Spowiedź uszna tylko w nagłych przypadkach grzechów ciężkich.

Z tyłu kościoła są do odbioru Goście Niedzielne dla prenumeratorów. Gdyby ktoś chciał opłacić prenumeratę Gościa Niedzielnego to może to uczynić wpłacając kwotę na konto parafialne z odpowiednią adnotacją celu lub wrzucić do skarbonki w kościele z odpowiednią informacją o celu ofiary.

Wszystkim parafianom życzę doświadczenia obecności Chrystusa przy rodzinnych stołach i niedzielnym wypoczynku.

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa:

ZOSTAŃ Z NAMI PANIE…” ( por. Łk 24,29)