II Niedziela Wielkanocna- Miłosierdzia Bożego

„Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny”. W tych słowach będziemy wychwalać Chrystusa w dzisiejszej Liturgii. Prawda o Bożym Miłosierdziu jest źródłem nadziei i chrześcijańskiej radości. Chciejmy także pamiętać w czasie tej Eucharystii, że wdzięczność za Jego ojcowską troskę najpełniej wyraża się w naszych dobrych czynach i postawach.

Na stronie internetowej parafii są dwa nowe komunikaty: O święcie Caritas oraz nowe Rozporządzenie Arcybiskupa.

Dziś po Mszy św. o 8:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę obchodzimy święto św. Marka. W tym dniu prosimy Boga o urodzaje i błogosławieństwo w pracy.

Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Wszyscy przeżywamy trudny i bolesny czas. Zostaliśmy pozbawieniu wielu rzeczy na różnych płaszczyznach, w tym także udziału w Eucharystii, która jest centrum życia chrześcijanina.

Dzisiaj Wasze domy stają się Kościołem, dlatego w szczególności zachęcam Was, byście nie ustawali w codziennym wypraszaniu Bożych łask. Łączmy się wspólnie na modlitwie za pośrednictwem transmisji telewizyjnych i internetowych:
– codziennie czytajmy i rozważajmy Słowo Boże
– o godz. 15.00 odmawiajmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia
– o godz. 20.30 odmawiajmy poszczególne części Różańca Świętego
– po modlitwie różańcowej wyśpiewajmy suplikacje

Przypominam, że zarządzeniem ks. Arcybiskupa obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy św. dla wszystkich wiernych archidiecezji do odwołania.

Od poniedziałku 20 kwietnia Msze św. są transmitowane i  sprawowane w kościele przy obecności maksymalnie pięciu wiernych z zachowaniem dotychczasowych zasad bezpieczeństwa.

Zachęcam do przyjmowania Komunii św. duchowej przez wzbudzenie pragnienia przyjęcia Ciała Pańskiego, zwłaszcza wtedy, kiedy jednoczymy się na sprawowaniu Najświętszej Ofiary. Warunkiem jest oczywiście nasza wewnętrzna dyspozycja – wolność od grzechu ciężkiego.
W ciągu dnia istnieje możliwość modlitwy w kościele. Kościół otwarty codziennie od godz. 9:00 do 19:00. Przypominam jednak o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i obowiązujących przepisów.
Nie odbywają się żadne spotkania duszpasterskie. Nieczynna jest także kancelaria parafialna, ale wszystkie pilne sprawy możemy załatwiać telefonicznie, ewentualnie umawiając się indywidualnie na spotkanie w sprawach urzędowych.

W sytuacji, kiedy niemożliwa jest nasza fizyczna obecność w kościele, trudno mówić o jakichkolwiek kolektach. Bardzo jednak proszę, aby pamiętać także o materialnych potrzebach parafii.

Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii poprzez przelewy bankowe, do skarbonek w kościele i skrzynki pocztowej na probostwie. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom i polecam tę formę wspierania parafii Waszej łaskawej pamięci.

Konto bankowe parafii

ING Bank Śląski O/Mikołów 75105016341000002206221810

Wszystkim parafianom życzę doświadczenia obecności Chrystusa przy rodzinnych stołach i niedzielnym wypoczynku.

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa Pisma Świętego:

„Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny”