Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Chrystus zmartwychwstał – woła dziś radośnie Kościół na całej ziemi. Chrystus zmartwychwstał, a przez to człowiek dostąpił duchowego odrodzenia, świat cały został przemieniony. W ten dzień świąteczny dziękujemy za dar wiary, za spotkanie Chrystusa w życiu, za nadzieję dojścia do wiecznego życia. Radujmy się, że należymy do wielkiej rodziny wierzących w zmartwychwstanie Pana.

 

Na samym początku chcę złożyć wam moi drodzy parafianie w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego najserdeczniejsze życzenia: Niech radość i prawdziwy pokój płynący z tajemnicy Zmartwychwstania napełnia każdy wasz dzień.

 

Transmisje Mszy św. przez Internet z naszego kościoła:

Niedziela 12 kwietnia godz. 8:00

Poniedziałek 13 kwietnia godz. 8:00

Niedziela 19 kwietnia godz. 8:00 po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Pozostałe Msze św. są odprawiane w salce na probostwie.

 

 

Dziękuję pani Agnieszce Nawrat za udekorowanie Bożego Grobu i kościoła na święta, służbie liturgicznej, paniom, które sprzątają kościół p. Bożenie i p. Urszuli, pani Annie za przygotowanie probostwa na Święta Wielkanocne, pranie obrusów, bielizny kielichowej.

Za ofiary pieniężne na kwiaty do wystroju kościoła na święta.

Za życzenia świąteczne kierowane do mnie, dary stołu na proboszczowski stół.

Wszystkim za ofiary składane na konto do skarbonek w koście i do skrzynki pocztowej na probostwie.

 

Zewnętrznymi oznakami przeżywania okresu wielkanocnego są: Krzyż przepasany stułą, Paschał i figura Zmartwychwstałego Pana.

Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych.

Piątek Oktawy Wielkanocy nie jest dniem pokutnym.

Za tydzień w II Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu.

 

Parafianom i gościom składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne:

W radosnym okresie Świąt Wielkanocnych obfitego zdroju łask i prawdziwej radości oraz wiele dobroci od ludzi.

 

 

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa:

”CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAN JEST – ALLELUJA”


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe