Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Palmowa

 Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

 

Wszyscy przeżywamy trudny i bolesny czas. W ciągu krótkiego czasu zostaliśmy pozbawieniu wielu rzeczy na różnych płaszczyznach, w tym także udziału w Eucharystii, która jest centrum życia chrześcijanina. Zdaję sobie sprawę, iż decyzja o sprawowaniu Eucharystii bez udziału wiernych, rodzi w Was ból, smutek, wątpliwości, a może nieraz gniew.

Dzisiaj Wasze domy stają się Kościołem, dlatego w szczególności zachęcam Was, byście nie ustawali w codziennym wypraszaniu Bożych łask. Łączmy się wspólnie na modlitwie:
– codziennie czytajmy i rozważajmy Słowo Boże
– o godz. 15.00 odmawiajmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia
– o godz. 20.30 odmawiajmy poszczególne części Różańca Świętego
– po modlitwie różańcowej wyśpiewajmy suplikacje

Przypominam, że zarządzeniem ks. Arcybiskupa zostały odwołane wszystkie nabożeństwa aż do odwołania. Obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy św. dla wszystkich wiernych archidiecezji. Od 25 marca Msze św. są sprawowane są w salce na probostwie albo w kościele bez obecności wiernych. Zachęcam do przyjmowania Komunii św. duchowej przez wzbudzenie pragnienia przyjęcia Ciała Pańskiego, zwłaszcza wtedy, kiedy jednoczymy się na sprawowaniu Najświętszej Ofiary. Warunkiem jest oczywiście nasza wewnętrzna dyspozycja – wolność od grzechu ciężkiego.
W ciągu dnia istnieje możliwość modlitwy w kościele. Kościół otwarty codziennie od godz. 9:00 do 19:00. Przypominam jednak o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i obowiązujących przepisów.
Nieczynna jest także kancelaria parafialna, ale wszystkie pilne sprawy możemy załatwiać telefonicznie, ewentualnie umawiając się indywidualnie na spotkanie w sprawach urzędowych.

Zachęcam do zapoznania się z programami nabożeństw w Radio Maryja i naszym radio eM, a także do korzystania z transmisji internetowych nabożeństw.

Zachęcam do zapoznania się z treścią listu pasterskiego na Wielki Tydzień i zarządzeń ks. Arcybiskupa. Są dostępne na naszej stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń w kościele.

W sytuacji, kiedy niemożliwa jest nasza fizyczna obecność w kościele, trudno mówić o jakichkolwiek kolektach. Bardzo jednak proszę, aby pamiętać także o materialnych potrzebach parafii.

Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii poprzez przelewy bankowe. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom i polecam tę formę wspierania parafii Waszej łaskawej pamięci.

Konto bankowe parafii

ING Bank Śląski O/Mikołów 75105016341000002206221810

Zarządzeniem ks. Arcybiskupa, nie będzie w tym roku dekoracji Bożego Grobu, jednak proszę o ofiary na kwiaty dla wystroju kościoła. Można je składać do skarbonki na gazetki, albo także przelewem z zaznaczeniem tytułu: na kwiaty…

Gość Niedzielny tymczasowo wstrzymał dystrybucję pisma przez pośrednictwo parafii. Nowe numery GN dostępne będą w kioskach, sklepach i innych punktach dystrybucji prasy, a także bezpłatnie na internetowych stronach.

 

 Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa Pisma Świętego:

”CHRYSTUS UNIŻYŁ SIEBIE (…) AŻ DO ŚMIERCI. DLATEGO TEŻ BÓG GO WYWYŻSZY NAD WSZYSTKO.” (Flp 2, 7 -8)

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe