Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu

Wielkopostne drogi prowadzą nas w dzisiejszą niedzielę do Betanii. Zanim zaczną się dziać ważne sprawy Wielkiego Tygodnia, Jezus – przyjaciel Łazarza, Marii i Marty – zabiera nas właśnie tam, do Betanii, gdzie widzimy Go takiego ludzkiego, kiedy płacze przy grobie przyjaciela. Ale czujemy też Jego Boską moc, gdy zapewnia, że każdy, kto wierzy w Niego, żyć będzie. Otwórzmy przed Nim bramy naszego serca.

 

W związku z pytaniami parafian jak wspomóc parafię i nasz kościół jakąś ofiarą materialną w tym trudnym czasie można to uczynić wpłacając ofiarę na parafialne konto lub wrzucić do obojętnie jakiej skarbonki w kościele. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 

nr konta: ING Bank Śląski O/Mikołów 75 1050 1634 1000 0022 0622 1810

 

Msze święte zamówione są odprawiane w salce na probostwie. W dalszym ciągu obowiązuje Rozporządzenie Arcybiskupa o sprawowaniu Mszy świętych bez udziału wiernych. Jest ono dostępne w gablocie kościoła i na stronie internetowej parafii. Tam znajdują się też informacje na temat najbliższych dni Wielkiego Tygodnia, Spowiedzi świętej, I-szej Komunii i wiele innych rozporządzeń na czas epidemii.

 

W tym czasie Wielkiego Postu kiedy przeżywamy wydarzenia zbawcze naszej wiary zostajemy sami doświadczeni realnym krzyżem światowej epidemii. Niech te wydarzenia które przeżywamy jeszcze bardziej uświadomią nam że Jezus jest naszą jedyną nadzieją na zwycięstwo życia nad śmiercią.

 

Od tej niedzieli do Wielkiego Piątku krzyże w kościele są zasłonięte.

 

W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

Odwiedzin chorych przed świętami nie będzie.

 

Za tydzień Niedziela Palmowa.

 

Trwa Akcja Wielkanocnego Dzieła Caritas. Caritas rozprowadza w tym roku Paschaliki  tzn. świece na Stół Wielkanocny. Nabywając taką świecę wspomagamy dzieła Caritas. Ofiarę za święcę można wrzucić do którejkolwiek skarbonki w kościele.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane albo do skrzynki pocztowej na probostwie albo wpłacane na parafialne konto bankowe.

 

Wszystkim życzę doświadczenia obecności Chrystusa przy rodzinnych stołach i niedzielnym wypoczynku.

 

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa Pisma Świętego:

„JA JESTEM ZMARTWYCHWSTANIE I ŻYCIE, KTO WE MNIE WIERZY, NIE UMRZE NA WIEKI” (J 11,25)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe