Ogłoszenia Parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu

W czwartą niedzielę Wielkiego Postu doświadczamy Boga, który w Jezusie Chrystusie daje się nam rozpoznać jako Światło. Razem z niewidomym z dzisiejszej Ewangelii prośmy o odnowę swojej wiary, która pozwala nam widzieć więcej oraz lepiej, bo wiara jest jak wzrok i jak światło.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na archidiecezję. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

Dzisiejsza czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana jest niedzielą radości (Laetare). Kościół święty, nowa Jerozolima, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Św., poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.

 

Dziś nie ma nabożeństwa Gorzkich Żali.

Dziś o godz. 15:00 Msza św. popołudniowa.

 

Zachęcajmy się wzajemnie do podejmowania pokuty wielkopostnej, której efektem powinno być zwrócenie się ku dobru, oraz znienawidzenie grzechu jako obrazy Bożej.

 

W środę 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

W czwartek od 17:00 Cicha Adoracja Najśw. Sakramentu.

W piątek nie ma Nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

W niedzielę 29 nie ma nabożeństwa Gorzkich Żali. Msza popołudniowa o godz. 15:00.

 

W zakrystii można uiszczać opłaty za Gościa Niedzielnego i Małego Gościa na II kwartał.

 

Caritas rozprowadza Paschaliki tzn. Świece na Stół Wielkanocny. Nabywając taką świecę wspomagamy dzieła Caritas, zwłaszcza pomagamy dzieciom z domów dziecka, osieroconym, porzuconym i biednym w Polsce, ale i na świecie. Można je nabyć w zakrystii.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone dziś i w minionym tygodniu.

 

Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

 

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa Pisma Świętego:

„…POSTĘPUJCIE JAK DZIECI ŚWIATŁOŚCI…” (Ef 5,8)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe