Ogłoszenia Parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu

Przed kilkoma dniami rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu – czas odnowy, pokuty i pojednania, gorliwszej modlitwy, autentycznego wyrzeczenia, hojniejszej jałmużny, czas nawrócenia. Oto dziś Duch Boży wyprowadza Jezusa na pustynię: miejsce samotności, głodu, próby, doświadczenia; miejsca gdzie można spotkać Boga i odnaleźć samego siebie. Chrystus odnosi zwycięstwo. To On jest naszą siłą i naszą nadzieją. Jemu zawierzmy teraz wszystko.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele Zgromadzenia Księży Św. Rodziny. Zbierze ją ksiądz rekolekcjonista. Polecam ją szczególnej waszej ofiarności.

W imieniu całej naszej parafii serdecznie Bóg zapłać księdzu Andrzejowi Kinal ze zgromadzenia Księży Św. Rodziny za nauki rekolekcyjne, które otwarły nas bardziej na Boga, Jego miłosierdzie, przebaczenie i miłość. Życzymy księdzu wiele Światła Ducha Świętego w pracy rekolekcyjnej i życiu kapłańskim. Niech Bóg prowadzi.

Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Przez cały czas trwania Wielkiego Postu bocznym ołtarzu wystawiona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisać swoje postanowienie bycia trzeźwym choćby tylko na czas Postu.

Wielki Post to czas szczególny, w którym bardziej niż kiedykolwiek można zaznaczyć swoją wiarę i bycie chrześcijaninem przez praktykowanie postu, pełnienie uczynków pokutnych zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenie spożycia napojów alkoholowych.

Serdecznie zachęcam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych- Drogi Krzyżowej (każdy piątek o godz. 17:00) i Gorzkich Żali (w każdą niedzielę o godz. 15:00). W związku z tym Msze św. w niedziele Wielkiego Postu będą odprawiane o pół godziny później niż zawsze. Przypomina się, że wierny, który pobożnie odprawia te nabożeństwa może uzyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki odpustu.

Zalecania za zmarłych przy Drodze Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu można składać w zakrystii.

W tym tygodniu przypada I czwartek I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek o godz. 17:00 nabożeństwo powołaniowe.

W I piątek od godz. 8:15 odwiedziny chorych. Zgłaszamy ich w zakrystii.

Zachęcam do nabywania prasy i czasopism katolickich.

Serdeczne podziękowania tym parafianom, którzy dostarczyli dary stołu na probostwo w czasie parafialnych rekolekcji dla księdza rekolekcjonisty i proboszcza.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary dziś i w minionym tygodniu złożone.

W przyszłą niedzielę kolekta w kościele ma charakter jałmużny postnej.

Przed kościołem po Mszach świętych zbiórka pieniężna na Krajowy Fundusz Misyjny.

Wszystkim życzę w zbliżającym się tygodniu błogosławieństwa Bożego.

 

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa Pisma Świętego:

„ NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK… ” (Mt 4,4)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe