Ogłoszenia Parafialne – Święto Ofiarowania Pańskiego

Potrzebujemy takiej wiary, jaką miał Symeon, który rozpoznał w Dziecięciu spełnianie się obietnic Boga. Podziękujmy dziś Stwórcy za wiarę w Jezusa i pomódlmy się w przypadający dziś Światowy Dzień Życia Konsekrowanego za członków zgromadzeń zakonnych i instytutów życia konsekrowanego, którzy służą Kościołowi i światu modlitwą i czynem.

 

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

Dziś na każdej Mszy świętej poświęcenie Gromnic. To Święto jest także dniem modlitw w intencji katechizacji dorosłych.

 

W poniedziałek po Mszy św. udzielać będę błogosławieństwa  św. Błażeja, patrona od chorób gardła.

 

W środę wspominamy św. Agatę. W tym dniu na Mszy świętej błogosławieństwo chleba.

 

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św.. Dzieci zapraszam do spowiedzi w piątek od godz. 16:45.

 

W czwartek o 17:00 Nabożeństwo powołaniowe.

 

Odwiedziny chorych i słabych parafian w I-szy piątek od godz. 8:15. Chorych zgłaszamy w zakrystii. W piątek o godz. 17:30 Msza św. szkolna. W I piątek kolekta zbierana na Mszy świętej przeznaczona jest na cele charytatywne i rodziny wielodzietne. Po Mszy świętej Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.

 

W związku z zakończeniem duszpasterskich odwiedzin kolędowych, składam wszystkim parafianom wyrazy podziękowania za pełne życzliwości, modlitewnego skupienia i chrześcijańskiej gościnności – spotkania. Bóg zapłać za złożone z tej okazji tradycyjne ofiary kolędowe. To podziękowanie składam również w imieniu pana kościelnego Krzysztofa i ministrantów.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary dziś i w minionym tygodniu złożone.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby archidiecezji.

 

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa:

„MOJE OCZY UJRZAŁY TWOJE ZBAWIENIE, KTÓREŚ PRZYGOTOWAŁ WOBEC WSZYSTKICH NARODÓW” (Łk 2,30-31)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe