Ogłoszenie Parafialne – III Niedziela Zwykła

Każda niedziela uobecnia zmartwychwstanie Jezusa, zwycięstwo światłości. Każda Eucharystia sprawia, że należymy do Niego i tylko do Niego. Zjednoczeni w wierze i miłości gromadzimy się w świątyni, aby w łączności z Chrystusem, Zmartwychwstałym Panem modlić się i składać dziękczynienie Ojcu niebieskiemu.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

Od soboty Msze święte wieczorne o godzinie 17:30.

 

Od przyszłej niedzieli wracają Msze święte o godz. 15:00.

 

W piątek o godz. 16:00 Spotkanie Dzieci Maryi.

W sobotę, która jest pierwszą w miesiącu lutym po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Niepok. Serca NMP.

W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 w kościele Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wspólnego odmówienie Różańca św..

 

W przyszłą niedzielę od 16:00 kolęda dodatkowa dla tych rodzin które nie mogły przyjąć księdza z błogosławieństwem kolędowym w wyznaczonym terminie. Zgłoszenia w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 

W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego na Mszach świętych poświęcenie Gromnic. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako Światowy dzień życia konsekrowanego. To Święto jest także dniem modlitw w intencji katechizacji dorosłych.

 

Każdy z nas ma obowiązek płacenia podatku od własnych dochodów. Caritas Archidiecezji Katowickiej zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1% swojego podatku na cele pożytku publicznego (taką organizacją jest Caritas). Możemy w ten sposób wesprzeć kościelne dzieła charytatywne.

 

Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, jest do odebrania Mały Gość na miesiąc luty. Namawiam innych do zaprenumerowania tych czasopism zwłaszcza Dużego Gościa, który zawiera wiele ciekawych artykułów o tematyce religijnej, społecznej i innych podawanych w ciekawej, dostępnej i zrozumiałej formie a co najważniejsze krótko i zwięźle.

 

Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za ofiary składne dziś i w całym minionym tygodniu.

Kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

 

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa:

 PAN MOIM ŚWIATŁEM I ZBAWIENIEM MOIM (Ps 27)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe