Ogłoszenia Parafialne – II Niedziela Zwykła

Każdy czas przynagla nas do pokuty i pojednania. Słyszymy wołanie Jana Chrzciciela wskazującego na Jezusa: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata”. Nadszedł czas świadectwa, które rozsławi Imię Boga i uświadomi, że zostaliśmy „uświęceni w Jezusie Chrystusie i powołani do świętości wespół ze wszystkimi, którzy na każdym miejscu wzywają imienia Pana naszego …”.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

Do 25 stycznia trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

W przyszłą niedzielę nie ma Mszy świętej o godz. 15:00.

 

Kolęda dodatkowa dla tych rodzin które nie mogły przyjąć księdza z błogosławieństwem kolędowym w wyznaczonym terminie odbędzie się w niedzielę 2 lutego od godz. 16:00. Proszę zgłosić chęć przyjęcia kolędy w terminie dodatkowym w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

 

Zachęcam wiernych do przeżycia rekolekcji zamkniętych w naszych domach rekolekcyjnych w Kokoszycach Panewnikach i Brennej. Terminy wywieszone są w gablotce.

 

Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, jest do odebrania Mały Gość na miesiąc luty. Namawiam innych do zaprenumerowania tych czasopism zwłaszcza Dużego Gościa, który zawiera wiele ciekawych artykułów o tematyce religijnej, społecznej i innych podawanych w ciekawej, dostępnej i zrozumiałej formie a co najważniejsze krótko i zwięźle.

 

Każdy z nas ma obowiązek płacenia podatku od własnych dochodów. Caritas Archidiecezji Katowickiej zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1% swojego podatku na cele pożytku publicznego (taką organizacją jest Caritas). Możemy w ten sposób wesprzeć kościelne dzieła charytatywne.

 

Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za ofiary składne dziś i w całym minionym tygodniu.

 

Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

 

Wszystkim życzę w nadchodzącym tygodniu dużo Bożego Błogosławieństwa.

 

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa:

TYŚ SŁUGĄ MOIM, IZRAELU W TOBIE SIĘ ROZSŁAWIĘ” (Iz 49,3)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe