Ogłoszenia Parafialne – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Trwamy w radości świętowania tajemnicy Bożego Narodzenia i odkrywamy prawdziwą Bożą Mądrość w Słowie, które stało się ciałem i zamieszkało między nami. Jezus Chrystus, nasz Zbawiciel, jest Kluczem do zrozumienia człowieka, On daje ducha mądrości i światłe oczy do zrozumienia naszego powołania.  Bóg Ojciec pragnie bowiem, abyśmy byli świeci i nieskalani przed Jego obliczem.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie funkcjonowania Ośrodków Rekolekcyjnych naszej Archidiecezji. Kazania wygłosi i kolektę przeprowadzi Ks. Tadeusz Czakański. Przed kościołem po Mszach świętych zbiórka na sprzątających kościół i wywóz śmieci z cmentarza. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

 

W poniedziałek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego inaczej nazywana Uroczystością Trzech Króli. Jest to święto nakazane. Msze święte w tym dniu o godz. 8:00 i 10:30. W dniu tym obchodzimy również Dies Episcopi – modlimy się za naszego arcybiskupa Wiktora i biskupów pomocniczych Marka i Adama. Jest to również Misyjny Dzień Dziecka.  Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Misje święte. W tym dniu święci się kadzidło i kredę.

 

W czasie trwania kolędy w czwartki nie ma Adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

Odwiedzin Chorych z Najśw. Sakramentem w miesiącu styczniu nie ma.

 

W przyszłą niedzielę nie ma Mszy świętej o godz. 15:00.

 

Każdy z nas ma obowiązek płacenia podatku od własnych dochodów. Caritas Archidiecezji Katowickiej zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1% swojego podatku na cele pożytku publicznego (taką organizacją jest Caritas). Możemy w ten sposób wesprzeć kościelne dzieła charytatywne.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary z minionego tygodnia i dziś złożone.

 

Kolekta za tydzień na potrzeby parafii.

 

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa Pisma Świętego:

„…BÓG I OJCIEC /…/ WYBRAŁ NAS /…/, ABYŚMY BYLI ŚWIĘCI I NIESKALANI…” (Ef 1,3-4)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe