Ogłoszenia Parafialne- Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Wpatrujemy się w żłóbek i adorujemy Świętą Rodzinę – Jezusa, Maryję i Józefa. Taka jest wola Boża: uświęcić człowieka w jego własnej rodzinie. To nie rodzina wychodzi do Boga, to Bóg wychodzi do rodziny, w niej staje się Dzieckiem, uświęca matkę, wspomaga ojca.

Dziś gromadzimy się w kościołach, aby dziękować za ogrom przeżyć we własnej rodzinie: za ojca, matkę, rodzeństwo, pokrewieństwo i za Kościół – Rodzinę Rodzin, za parafię.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.

 

We wtorek 31 grudnia przypada św. Sylwestra – ostatni dzień roku 2019. W tym dniu zapraszam wiernych na Uroczyste zakończenie Starego Roku. O godz. 16:00 nabożeństwo przebłagalne połączone ze sprawozdaniem duszpasterskim, po czym odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za Parafian. W ostatnim dniu roku można zyskać odpust zupełny spełniając jego zwykłe warunki i odmawiając pobożnie i publicznie hymn: ”Ciebie Boże wielbimy”.

 

W środę witamy Nowy Rok 2020. W dniu tym czcimy Świętą Bożą Rodzicielkę Maryję. Msze święte w tym dniu o godz. 8:00 i 10:30 i 15:00. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

Na rozpoczęcie Nowego Roku śpiewa się lub odmawia hymn do Ducha Św. w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku. Do praktyki tej przywiązany jest odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Od 2 –5 stycznia przypadają dni eucharystyczne. W I piątek kolekta na cele charytatywne i rodziny wielodzietne.

W przyszłą niedzielę Parafialna Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na godz. 10:00 do kościoła na wspólne odmówienie Różańca.

 

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i głębokiego przeżycia Świąt.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane dziś i w czasie Świąt na wyznaczone cele.

Kolekta za tydzień w niedzielę przeznaczona będzie na utrzymanie funkcjonowania Ośrodków Rekolekcyjnych naszej Archidiecezji. Kazania wygłosi i kolektę przeprowadzi Ks. Tadeusz Czakański. Przed kościołem po Mszach świętych zbiórka na sprzątających kościół i wywóz śmieci z cmentarza.

 

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa Pisma Świętego:

SŁOWO ŻYCIA: „PRZYOBLECZCIE SIĘ W MIŁOŚĆ KTÓRA JEST WIĘZIĄ DOSKONAŁOŚCI” (Kol 3,14)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe