Ogłoszenia Parafialne – IV Niedziela Adwentu

Już nadchodzi, już jest blisko! Usłyszymy w Ewangelii zapowiedź narodzenia Syna Bożego. Otwórzmy, więc nasze serca na Jego przyjście, by znalazł nas – jak Maryję z Nazaretu – gotowych i chętnych do odpowiedzi na wołanie.

Dziś kolekta na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.

Podsumowanie uczestnictwa dzieci w roratach w poniedziałek po Mszy roratniej.

We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną i chrześcijańską oprawę Świąt Bożego Narodzenia, a zwłaszcza Wigilii. To także okazja do pojednania naszych rodzin nieraz skłóconych i powaśnionych. Niechaj wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela świata. (Ew. Łukasza, rozdz. II.), łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Przy wigilijnym stole wspominamy tych wszystkich, którzy już od nas odeszli do wieczności. Zakupiona w Adwencie świeca każe nam także pomyśleć o narodach i ludziach biedniejszych od nas, zwłaszcza o dzieciach.

O godz. 24:00 Msza Pasterka w int. Parafian.

W środę Boże Narodzenie. Msze święte o godz.8:00, 10:30.

O godz. 15:00 zapraszam wszystkich na Nieszpory Kolędowe.

Ci, którzy uczestniczą w Pasterce niech nie zwalniają się z przyjścia na Mszę świętą w ciągu dnia.

W czwartek drugi dzień Bożego Narodzenia – obchodzimy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte o godz. 8:00, 10:30 i 15:00.

W piątek Święto św. Jana na Mszy św. Błogosławieństwo wina.

W sobotę Przypada Święto  świętych Młodzianków błogosławieństwo małych dzieci na Mszy św. w sobotę o godz. 10:00..

W przyszłą niedzielę 29 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny.

Od piątku (27 grudnia) rozpoczynają się odwiedziny duszpasterskie rodzin tradycyjna kolęda (patrz plan kolędy)…

Plan Odwiedzin Kolędowych wywieszony jest w gablotce oraz dostępny na stronie internetowej parafii.

W czasie Kolędy Msze święte wieczorne w tygodniu będą odprawiane o godzinie 18:30 a w niedziele stycznia nie ma Mszy św. o godz. 15:00.

W czasie trwania kolędy nie będzie Adoracji Najśw. Sakramentu w czwartki.

Spowiedź święta przed Uroczystością Bożego Narodzenia:

W poniedziałek (23 grudnia) od godz. 18:30 do 20:00.

We wtorek (24 grudnia) od godz. 10:00 do 12:00 i od 14 do 16:00

W zakrystii można zaopatrzyć się w wodę święconą, opłatki wigilijne.

Proszę o uiszczanie opłat na I-szy kwartał roku 2020 za abonament „Dużego” i „Małego” Gościa.

Kolekta z Pasterki przeznaczona jest w całej Polsce na Fundusz Obrony Życia.

Kolekta w Uroczystość Narodzenia Pańskiego – na potrzeby kościoła.

Kolekta w drugi dzień świąt na Wydział Teologiczny UŚ.

Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby parafii.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary w minionym tygodniu i dziś złożone.

Niech w tych ostatnich dniach Adwentu nam towarzyszą słowa Pisma Świętego:

„PRZYBĄDŹ, O PANIE, TYŚ JEST KRÓLEM CHWAŁY”