Ogłoszenia Parafialne – I Niedziela Adwentu

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Adwent. Rozpoczynamy także nowy rok liturgiczny. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Wiemy, że Chrystus odszedł do Ojca, ale zapewnił nas, że powróci. Każda Eucharystia przygotowuje nas na to spotkanie przychodzącego Pana i jest wyrazem naszego nieustannego czuwania.

Dar materialny jest przeznaczony na potrzeby parafii. Przed kościołem po Mszach św. zbiórka na opłacenie sprzątających kościół i wystrój kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Przez cały Adwent na bocznym ołtarzu wystawiona jest Parafialna Księga Trzeźwości, można do niej wpisać swoje adwentowe postanowienie.

Msze święte roratnie w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 17:30. Dzieci niech przyjdą z lampionami by tym światłem rozświetlić drogę przychodzącemu Jezusowi.

W środę wspomnienie św. Barbary patronki górników. Zapraszam wszystkich górników tych czynnych jak również emerytów i rencistów wraz z rodzinami na Mszę św. o godz. 9:00.

Konferencja Episkopatu Polski ustanowiła dzień 4 grudnia Dniem Modlitw w intencji bezrobotnych, jako wyraz solidarności z pozostającymi bez pracy.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam wszystkich do sakramentów świętych zwłaszcza do sakramentu pokuty i Eucharystii.

Spowiedź dla dzieci szkolnych w piątek od 16:45.

W czwartek o 17:00 nabożeństwo powołaniowe.

W I Piątek miesiąca po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe.

W I Piątek o godz. 17:30 comiesięczna Msza św. szkolna. Kolekta zbierana na Mszy św. jest przeznaczona na potrzeby rodzin wielodzietnych.

W I Sobotę po Mszy św. nabożeństwo do Niepok. Serca NMP.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Na Mszy św. o godz. 10:30 Dzieci Maryi odnowią swoje przyrzeczenia.

Na Mszy św. o godz. 15:00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają świece, które uroczyście poświęcę.

Odwiedziny chorych odbędą się w piątek 20 grudnia.

(W zakrystii można zaopatrzyć się w wodę święconą, opłatki wigilijne, Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom-duże 12zł., małe 5 zł.

Bóg zapłać wszystkim za ofiary składane dziś i w minionym tygodniu.

Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Wszystkim życzę radosnego świętowania Pierwszej Niedzieli Adwentu, abyśmy umieli dostrzec w nas samych i naszych rodzinach nadchodzącego Chrystusa.

BĄDŹCIE GOTOWI, BO W CHWILI KTÓREJ SIĘ NIE DOMYŚLACIE, SYN CZŁOWIECZY PRZYJDZIE” (Mt 24,44)