Ogłoszenia Parafialne XXXIII Niedziela Zwykła

Liturgia dzisiejszej niedzieli wzywa nas do wiernej służby Bogu. Wzywa do wytrwałości i cierpliwości. Do budowania swojego życia na skale, którą jest Chrystus. Świętujemy dzisiaj w naszej archidiecezji „dzień muzyki liturgicznej”, niech nasze zaangażowanie w śpiew w czasie każdej Mszy św. Będzie naszą odpowiedzią na spotkanie z Panem na końcu czasów.

 

Dzisiejszy dar materialny jest kolektą przeznaczoną na potrzeby parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

Przeżywana dziś Niedziela Muzyki Liturgicznej ma nam pomóc zrozumieć rolę i wielkie znaczenie tego, co śpiewamy w czasie Mszy świętej. Ma nam na nowo uświadomić, że podczas zgromadzenia liturgicznego ze wszystkimi zastępami duchów niebieskich wyśpiewujemy Panu hymn chwały.

 

W czwartek bezpośrednio po Mszy św. tj. o godz. 18:00 listopadowy Wieczór Uwielbienia.

W czwartek ministranci czczą swego patrona, św. Tarsycjusza. Módlmy się za nich by dobrze pełnili swoją służbę oraz o nowych kandydatów do grona ministrantów.

Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w piątek o 16:00.

 

W przyszłą niedzielę – ostatnią roku liturgicznego – obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Tradycyjnie już ks. Abp. Metropolita zaprasza wiernych archidiecezji z tej okazji na Sumę pontyfikalną do katedry w Katowicach o godz. 12:00. Szczególne zaproszenie Ks. Abp kieruje do Członków Parafialnych Zespołów Synodalnych i zaprasza ich już na godz. 10:00 do krypty Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Proszę członków naszego Zespołu o zgłoszenie chęci uczestnictwa w tym wydarzeniu.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone dziś i w minionym tygodniu.

 

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby archidiecezji.

 

Wszystkim życzę miłego niedzielnego wypoczynku.

SŁOWO ŻYCIA: ”NABIERZCIE DUCHA I PODNIEŚCIE GŁOWY, PONIEWAŻ ZBLIŻA SIĘ WASZE ODKUPIENIE” (Łk 21,28)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe