Ogłoszenia Parafialne – XXVI Niedziela Zwykła

Jak co tydzień wiara kazała nam przyjść do kościoła, aby uczestniczyć w Eucharystii, która jest pamiątką Paschy Chrystusa. Dzięki pobożnemu uczestnictwu we Mszy świętej pogłębia się nasza więź z Bogiem i otwierają się przed nami zdroje łask. Za radą św. Pawła podążajmy za sprawiedliwością, pobożnością, wiarą, miłością, wytrwałością i łagodnością, abyśmy w pełni potrafili żyć powołaniem do wieczności.

Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za składane ofiary.

Od wtorku rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe.

W tygodniu Różaniec odmawiamy o godz. 18:00, we wtorki po Mszy św. o godz. 8:00.

W niedziele października Różaniec o godz. 15:00 bezpośrednio po nim Msza św.

Decyzją papieża Franciszka tegoroczny październik będziemy przeżywać jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny.

Za odmówienie Różańca można zyskać odpust zupełny.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św..

W czwartki października nie ma Cichej Adoracji Najśw. Sakramentu. Wszystkich czczących Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe by razem z Maryją wielbić Jezusa.

Dzieci włącznie do klasy VII zapraszam do spowiedzi w piątek od godz. 16:45.

W piątek o godz. 17:30 Msza św. szkolna. W I piątek kolekta zbierana na Mszy św. przeznaczona jest na rodziny wielodzietne.

W piątek w czasie Mszy św. błogosławieństwo dzieci które po raz pierwszy poszły do szkoły oraz poświęcenie ich tornistrów, podręczników i przyborów szkolnych.

W I piątek od godz. 8:15 odwiedziny chorych i słabych parafian z Komunią św.. Chorych zgłaszamy.

Proszę o opłacanie miejsc cmentarnych zmarłych którzy spoczywają na naszym cmentarzu ponad 20 lat oraz tych którym mija przedłużenie.

W ubiegłą niedzielę głosiłem że dziś będzie kazania głosił ksiądz Rafał Ochojski i rozprowadzał kalendarze. Jak się okazało chodzi o ostatnią niedzielę października. Za pomyłkę przepraszam.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone dziś i w minionym tygodniu.

Za tydzień  kolekta na potrzeby parafii.

Życzę wszystkim obfitych łask Bożych na cały tydzień.

SŁOWO ŻYCIA: „WALCZ W DOBRYCH ZAWODACH O WIARĘ, ZDOBĄĆ ŻYCIE WIECZNE” (1Tym 6,12)