Ogłoszenia Parafialne – XIX Niedziela Zwykła

Nasz udział w niedzielnej Eucharystii jest znakiem czuwania, wyrazem wiary i ufnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Eucharystia ukazuje obecność Jezusa w Kościele, w osobie kapłana, w Słowie Bożym i pod postaciami chleba i wina. Chrystus przychodzi do nas, ale czy umiemy Go rozpoznać, aby Go godnie przyjąć ? Przeżyjmy to kolejne spotkanie z Panem w wierze.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.

Dzisiaj parafia w Mokrym przeżywa swój Odpust ku czci św. Wawrzyńca.

We wtorek 13 sierpnia Dzień Fatimski. Zapraszam czcicieli Matki Bożej z Fatimy na Nabożeństwo ku Jej czci. Początek nabożeństwa o godz. 18.30. Odśpiewamy Godzinki o Niepok. Poczęciu NMP. O godz. 19.00 Msza św.. Po Mszy św. Różaniec fatimski. Po Różańcu procesja ze świecami dokoła kościoła. Zakończenie nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

W czwartek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Kolekta w tym dniu ma charakter świąteczny. W czwartek nie ma Adoracji Najśw. Sakramentu.

W piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę Urocz. Św. Jacka, patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.

W przyszłą niedzielę tradycyjna pielgrzymka kobiet, dziewcząt i osób konsekrowanych do Matki Bożej Piekarskiej. Zachęcam świat żeński naszej parafii do udziału w tej pielgrzymce. Okazja do spowiedzi św. dla kobiet i dziewcząt udających się do Piekar w sobotę od godz. 17:00.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone dziś i w minionym tygodniu.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszego kościoła.

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Niech w nadchodzących dniach towarzyszą nam słowa:

„CZUWAJCIE I BĄDŹCIE GOTOWI…” (Mt 24, 42)