Ogłoszenia Parafialne – XVIII Niedziela Zwykła

Rozpoczyna się Eucharystia. Chcemy w głębokiej wierze zanurzyć się w tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, chcemy z tego niewyczerpanego źródła Bożej mocy, mądrości i miłości zaczerpnąć siły do życia w pełni chrześcijańskiego; chcemy po prostu z Bogiem wejść świadomie i odpowiedzialnie w nowy tydzień naszego życia. Niech nam Bóg w tym dopomoże.

 

Dziś kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Po Mszach świętych zbiórka na sprzątających kościół, kwiaty do wystroju ołtarzy i wywóz śmieci z cmentarza. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

W czwartek od 17:00 Cicha Adoracja Najśw. Sakramentu.

 

Dla chrześcijanina okres wakacji czy urlopu nie jest jedynie czasem dłuższego wypoczynku po pracy. Mając więcej wolnego czasu, powinniśmy znaczną jego część wykorzystać dla duchowej odnowy i pogłębienia życia religijnego, głównie przez osobista lekturę religijną, modlitwę, udział w liturgii. Obyśmy w ten sposób przeżywali nasz wolny czas.

 

W czwartek rozpoczął się miesiąc sierpień, w którym biskupi polscy wzywają się do trzeźwości i abstynencji. Swoje zobowiązanie do bycia trzeźwym można wpisać do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości, która przez cały miesiąc sierpień będzie wyłożona na bocznym ołtarzu.

 

Tradycyjna pielgrzymka kobiet, dziewcząt i osób konsekrowanych do Matki Bożej Piekarskiej odbędzie się w niedzielę 18 sierpnia br.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.

 

Wszystkim życzę dobrego tygodnia.

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa:

PRZYOBLEKLIŚCIE NOWEGO (CZŁOWIEKA), KTÓRY WCIĄŻ SIĘ ODNAWIA KU GŁĘBSZEMU POZNANIU BOGA” (Kol 3,10)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe