Ogłoszenia Parafialne – XVII Niedziela Zwykła

Kolejna niedziela czasu lata. Niedziela, która pozwala nam spojrzeć na wielkie prawdy życia. To nie jest takie łatwe spojrzenie. Jest trudne, gdyż wymaga, wzywa do uczciwości, wrażliwości, nieobojętności. Ale ten trud umożliwi spotkanie z Miłością, która ma moc ocalić nawet z ogromu zła i nieprawości. Stańmy w prawdzie na początku tej Mszy świętej.

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

25 lipca obchodziliśmy wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. W związku z tym dzisiaj po Mszach św. o godz. 8:00 i 10:30 poświęcenie pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców. Właścicieli którzy chcą aby ich pojazdy zostały poświęcone proszę o stanięcie przy nich.

 

W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Swoje zobowiązanie do bycia trzeźwym można wpisać do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości, która przez cały miesiąc sierpień będzie wyłożona na bocznym ołtarzu.

 

W piątek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Już od południa 1-szo sierpnia wierni mogą zyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Ojcze nasz i Zdrowaś oraz spełnią zwykłe warunki odpustu (spowiedź św., wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

 

W sobotę 3 sierpnia, jak co roku przypada w naszej parafii adoracja Najśw. Sakramentu w ramach Archidiecezjalnej Wiecznej Adoracji. O godz. 8.00 wystawienie Najśw. Sakramentu aż do, godz. 17:00 kiedy to nastąpi uroczyste zakończenie całodziennej adoracji nabożeństwem eucharystycznym i nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP.. Zachęcam do cichej osobistej adoracji Najśw. Sakramentu przez cały dzień niech nie będzie chwili, w której Pan Jezus byłby w tym dniu sam.

 

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam na Msze święte i do sakramentu pokuty.

Okazja do spowiedzi św. przez cały tydzień przed Mszami świętymi dla dorosłych i młodzieży.

 

W I czwartek modlimy się o liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. O 17:00 nabożeństwo powołaniowe.

Dzieci szkolne i młodzież zapraszam do spowiedzi św. w piątek od godz. 17:00.

W I piątek na Mszy św. zbierana jest kolekta na potrzeby rodzin wielodzietnych. Po Mszy św. nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.

 

Odwiedzin chorych i słabych parafian w I piątek miesiąca sierpnia nie będzie. Zawsze można poprosić o przyniesienie Komunii świętej w niedzielę Świeckich Szafarzy.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu.

W przyszłą niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Po Mszach świętych zbiórka na sprzątających kościół, kwiaty do wystroju ołtarzy i wywóz śmieci z cmentarza.

 

Życzę wszystkim obfitych łask Bożych na cały tydzień.

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa:

„PROŚCIE, A BĘDZIE WAM DANE; SZUKAJCIE, A ZNAJDZIECIE; KOŁACZCIE, A OTWORZĄ WAM”  (Łk11,9)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe