Ogłoszenia Parafialne – XV Niedziela Zwykła

Przy sprawowaniu Eucharystii spotykamy się nie tylko z Bogiem, ale i z braćmi. Zwróćmy uwagę na tych, którzy stoją obok nas, a znajdziemy odpowiedź na ewangeliczne pytanie „kto jest moim bliźnim ?”.Uczestnicząc w tej uczcie braterskiej miłości uczmy się prawdziwego chrześcijaństwa od Chrystusa, który tak umiłował ludzi, że oddał za nich życie.

 

Dziś kolekta na potrzeby parafii szczególny cel tej kolekty to zapłacenie prądu za oświetlenie kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

W czwartek od 17:00 Cicha Adoracja Najśw. Sakramentu.

 

W piątek przed mszą św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

Trwa czas wakacji, urlopów i różnych innych form wypoczynku. Gdziekolwiek będziemy, pamiętajmy o właściwej chrześcijaninowi postawie wobec Boga, bliźniego i siebie. Nie zapomnijmy o Mszy św. niedzielnej. Korzystajmy też z Mszy św. w tygodniu, a w ramach turystyki odwiedzajmy sanktuaria maryjne. Skorzystajmy również z rekolekcji wakacyjnych.

 

Wierni udający się do krajów, w których nie ma kościołów katolickich, mogą uczestniczyć w liturgii kościołów prawosławnych, które choć odłączone posiadają prawdziwe sakramenty a szczególnie kapłaństwo i eucharystię.

 

Bóg zapłać za ofiary składane dziś jak również w całym minionym tygodniu.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.

 

Wszystkim życzę miłego tygodnia.

 

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa:

„ Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego.” (Łk 10, 27)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe