Ogłoszenia Parafialne – XIV Niedziela Zwykła

Kolejna niedziela gromadzi nas na Eucharystii. Stajemy wokół ołtarza w postawie dziękczynienia i uwielbienia Boga za dar naszego powołania. Mamy radować się z mocy Ducha Świętego, który czyni nas zdolnymi do zaszczytnej misji głoszenia miłości Boga, która wszystko zwycięża.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Przed kościołem zbiórka na kwiaty i sprzątających kościół i wywóz śmieci z cmentarza. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Gdziekolwiek będziemy pamiętajmy o właściwej chrześcijaninowi postawie, nie zapomnijmy o Mszy św. niedzielnej, odwiedzajmy sanktuaria, a będąc w krajach gdzie nie ma kościołów katolickich możemy uczestniczyć w liturgii prawosławnej, skorzystajmy też z takiej formy wypoczynku jak rekolekcje zamknięte.

 

W czwartek od godz. 17:00 Cicha Adoracja Najśw. Sakramentu.

 

W sobotę Dzień Fatimski. Początek nabożeństwa o godz. 17.00. Godzinki o Niepok. Poczęciu NMP. O godz. 17.30 Msza św.. Po Mszy św. Różaniec fatimski. Po Różańcu procesja ze świecami dokoła kościoła. Zakończenie nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

 

Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Posłaniec Świętej Rodziny”, „Apostolstwo Chorych”.

 

Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i zorganizowanie odpustu parafialnego, za ofiary składane dziś i w minionym tygodniu.

 

W przyszłą niedzielę kolekta w kościele na potrzeby parafii szczególny cel tej kolekty to zapłacenie prądu za oświetlenie kościoła.

 

Wszystkim życzę miłego tygodnia.

 

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa:

„IDŹCIE, OTO WAS POSYŁAM …” (Łk 10,3)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe