Życiorys Ks. Prał. Kan. Dr. Benedykta Cierzniaka

Ks. Benedykt urodził się w 1934 r.; w 1951 wstąpił do Zgromadzenia Księży Orionistów w Zduńskiej Woli, ukończył studia filozoficzno-teologiczne w 1958 r., a 5/04/1959 święcenia kapłańskie.

Pierwsze dziesięć lat kapłaństwa spędził pracując w Krakowie, Kaliszu, Zduńskiej Woli jako ojciec duchowny w WSD Księży Orionistów. Od 1970 r. przeniósł się do Wiednia, pracując w duszpasterstwie parafialnym i w Sądzie metropolitalnym Diecezji Wiedeńskiej.

W momencie przyjmowania święceń kapłańskich w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu z rąk Bp Franciszka Korszyńskiego, walczył o życie z powodu ciężkiej choroby. W następstwie tego, każdą rocznicę swoich święceń kapłańskich obchodził jako rocznicę  cudu wyzdrowienia.

Również i my jesteśmy dzisiaj zaproszeni, aby obchodzić wspólnie z Ks. Benedyktem diamentowy jubileusz jego święceń kapłańskich, dziękując Pan Bogu za dar jego życia, za jego powołanie oraz za ofiarną służbę na rzecz ludzi potrzebujących.

Ks. Benedykt przepracował prawie 50 lat w Austrii, głównie w Wiedniu i w Baden, prowadził 3-ecią największą parafię Wiednia. Zapewnił pomoc finansową dla wielu zabytków sakralnych w Archidiecezji Lwowskiej i dla jej duszpasterzy. Obejmował swoim patronatem księży ukraińskich udających się na studia do Rzymu, pomagał Polakom, napotykającym różne problemy w Austrii. Wspierał ludzi biednych na misjach poprzez różne projekty realizowane w Brazylii, Meksyku, Burkina Faso i ostatnio w Mozambiku. W Brańszczyku nad Bugiem zasponsorował wyposażenie rehabilitacji. Od kilku lat wspiera finansowo Instytut Resocjalizacji dla Dzieci w Wawrze k. Warszawy.

Ks. Benedykt j. prałatem papieskim, kanonikiem honorowym  kapituły lwowskiej, doktorem teologii.


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe