Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Czcimy dziś pamięć dwóch wielkich apostołów – świętych Piotra i Pawła. Patronów naszej parafii. Droga rybaka z Galilei i droga Pawła z Tarsu, została przypieczętowana świadectwem śmierci, a ich krew stała się posiewem chrześcijan. W tej Eucharystii, chciejmy dziękować Bogu za wszystko, co dał Kościołowi przez posługę świętych apostołów.

Witam parafian obecnych na dorocznej Uroczystości Odpustowej, życząc obfitych łask Bożych i radosnych przeżyć w gronie najbliższych. Witam na naszej odpustowej uroczystości wszystkich zaproszonych przez Was gości.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na nasz kościół. Bóg zapłać za składane ofiary.

Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na tę uroczystość.

W odwiecznej tradycji kościoła w uroczystości odpustowej biorą też udział kapłani dekanatu, dlatego jak co roku zaprosiłem ich w swoim i Waszym imieniu na odpustowy obiad i kawę.

Zapraszam dziś na nieszpory odpustowe o godz. 15.00.

W dniu dzisiejszym można zyskać w naszym kościele odpust zupełny, po spełnieniu warunków: spowiedź św., komunia św., nawiedzenie kościoła, odmówienie „Wierzę w Boga…”, modlitwę „Ojcze nasz…” oraz dowolną modlitwę w int. Ojca św. oraz nie być przywiązanym nawet do grzechu lekkiego.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje przypominam o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Jutro o godz. 17:30 odprawiona zostanie Msza św. za wszystkich zmarłych parafian, by i oni mieli udział w łaskach odpustu. Po Mszy św. procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.

We wtorek Parafialny Dzień Chorego o godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza św. w int. chorych, starszych i samotnych parafian zakończona błogosławieństwem Lurdzkim. Po Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do Szkoły na skromny poczęstunek.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, zapraszam na Msze św., do spowiedzi św. i Komunii św..

W I-szy czwartek o godz. 17:00 Nabożeństwo powołaniowe.

W I-szy piątek po Mszy św. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

W I-szy piątek kolekta zbierana na Mszy św. jest przeznaczona  na potrzeby rodzin wielodzietnych i cele charytatywne.

W piątek od godz. 8:15 odwiedziny chorych i słabych parafian z comiesięczną Komunią św. i sakramentami. Chorych zgłaszamy.

Dzieci zapraszam na wakacyjną Mszę św. szkolną w piątek o godz. 17.30.

W I-szą sobotę po Mszy św. o godz. 17:30 nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP.

W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wspólnego odmawiania różańca w kościele.

Za tydzień w niedzielę kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Przed kościołem zbiórka na kwiaty i sprzątających kościół i wywóz śmieci z cmentarza.

Bóg zapłać za ofiary składane dziś i w minionym tygodniu.

Wypoczywającym życzę dobrej pogody, pracującym opieki Bożej, a wszystkim błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni.

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa Pisma Świętego:

„PAN STANĄŁ PRZY MNIE I WZMOCNIŁ MNIE” (2 Tym 4,17)