Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Razem z całym Kościołem wielbimy dziś Boga w jedności Trzech Osób; Ojca, za dar stworzenia i za największy dar – Jego Syna, Jezusa, który dla nas ludzi i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem; Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który uobecnia w Kościele dzieło zbawienia i prowadzi nas do całej prawdy.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

Dziś na Mszy św. o godz. 12:00 przeżywamy doniosłą uroczystość 60-cio lecia kapłaństwa ks. prał. Kan. Dr. Benedykta Cierzniaka. Dziękujemy Bogu wraz z Nim za Jego kapłańską służbę, oraz życzliwość ks. Jubilata wobec naszej Paniowskiej wspólnoty parafialnej.

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla dzieci Szkoły Podstawowej w Paniowach w środę o godz. 8:00 a dla młodzieży w środę na Mszy św. wieczornej.

 

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Składamy w tym dniu publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najśw. Sakramentu w procesji teoforycznej, w której nie powinno zabraknąć nikogo z nas. Zapraszam ministrantów, nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., pozostałą służbę liturgiczną, dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, poczty sztandarowe, naszych strażaków do niesienia baldachimu. Na trasie procesji, przygotowujemy ołtarze. Przystrójmy nasze domy nie tylko na trasie procesji. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 9:00. Kolekta w tym dniu ma charakter świąteczny.

 

W Boże Ciało od godz. 14:00 zapraszam w imieniu własnym i Parafialnego Zespołu Caritas na V Parafialny Festyn z okazji Dnia Dziecka. Zapraszam wszystkie dzieci z całymi rodzinami na parafialny ogród od strony ul. Mokierskiej.

 

Przez całą Oktawę Bożego Ciała odprawiamy nabożeństwo ku czci Najśw. Sakramentu, zakończone procesją teoforyczną wokół kościoła. Zapraszam, zwłaszcza małe dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci I-komunijne oraz mężczyzn do niesienia baldachimu. Nabożeństwa w tygodniu po Mszy św. w niedzielę o godz. 15:00.

 

Proboszcz parafii Wszystkich Świętych w Pszczynie jak co roku prosi o przyjęcie przez Parafian w swoich domach pieszych pielgrzymów z Pszczyny, którzy udają się na Jasna Górę. Pielgrzymka będzie w Paniowach w sobotę 22 czerwca ok. 18.00.

 

Bóg zapłać za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.

 

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa:

„GDY ZAŚ PRZYJDZIE ON, DUCH PRAWDY, DOPROWADZI WAS DO CAŁEJ PRAWDY” (J 16,13)

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe