Ogłoszenie Parafialne – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Przeżywając Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zjednoczeni ze wszystkimi chrześcijaninami, otwórzmy się w czasie tej Eucharystii na Jego natchnienia. Nie zamykajmy naszych umysłów i serc. Niech umacnia nas Duch Prawdy, Duch Pocieszyciel.

 

Kolekta dziś przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.. Przed kościołem po Mszy św. zbiórka na kwiaty, sprzątających kościół wywóz śmieci z cmentarza. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia tajemnicy paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni mogą otrzymać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. W tym dniu czcimy NMP jako Matkę Kościoła. Ten dzień to także Misyjny Dzień Chorych – powierzamy chorym by modlili się za sprawy misji.

 

Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Jest to „czas wzrostu Kościoła”, kiedy karmiąc się słowem Bożym i Eucharystią, wypełniając swoje obowiązki i praktykując miłość, Lud Boży pielgrzymuje do swojego ostatecznego celu.

W czwartek obchodzimy święto ku czci Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W czwartek 13 czerwca Dzień Fatimski. Zapraszam czcicieli Matki Bożej z Fatimy na Nabożeństwo ku Jej czci. Początek nabożeństwa o godz. 17:00. O godz. 17.30 Msza św.. Po Mszy św. Różaniec fatimski. Po Różańcu procesja ze świecami dokoła kościoła. Zakończenie nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

 

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy przeżywać doniosłą uroczystość 60-cio lecia kapłaństwa ks. prał. Kan. Dr. Benedykta Cierzniaka. Zapraszam na tę Mszę św. wszystkich parafian, poczty sztandarowe.

W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

Nasz cmentarz jest już zapełniony. Ci którzy nie posiadają miejsc cmentarnych będą chowani na cmentarzach komunalnych Mikołowa tj. Śmiłowice albo Kamionka. Proszę o opłacanie miejsc swoich zmarłych. Nie opłacenie miejsca po 20 latach  albo nie przedłużenie jego dyspozycji jest równoznaczne z rezygnacją i odstąpieniem do dyspozycji administracji cmentarza. Parafianie którzy zauważyli że o grób kogoś na cmentarzu nikt nie dba proszeni są zgłoszenie tego faktu, byśmy mogli podjąć odpowiednie kroki.

 

Proboszcz parafii Wszystkich Świętych w Pszczynie jak co roku prosi o przyjęcie przez Parafian w swoich domach pieszych pielgrzymów z Pszczyny, którzy udają się na Jasna Górę. Pielgrzymka będzie w Paniowach w sobotę 22 czerwca ok. 18.00.

Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 20 czerwca. Trasa procesji przebiegać będzie w tym roku ulicą: Wolności, Przelotową, Starokościelną i Staromiejską. Przypominając datę proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji ostatni ołtarz w bramie wejścia na cmentarz i teren kościoła od ulicy Staromiejskiej stawiają Strażacy OSP Paniowy.

W niedzielę 30 czerwca będziemy przeżywać nasz odpust parafialny.

Prenumeratorzy Gościa Niedzielnego proszeni są o uiszczanie opłat na III kwartał.

 

Bóg zapłać za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.

 

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa:

”…WEŹMIJCIE DUCHA ŚWIĘTEGO…” (J 20, 23)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe