Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Czterdzieści dni po Zmartwychwstaniu Jezus, który wypełnił swoją ziemską misję- dokonał zbawienia świata – wstępuje do Ojca. Idzie przygotować nam miejsc w niebie. Zapewnia jednocześnie, że pozostanie z nami po wszystkie dni, aż do skończenia świata. O tym, że pozostał naprawdę, przypomina nam Eucharystia.

Dziś kolekta na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za składane ofiary.

Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek miesiąca. Zachęcam wiernych do udziału we Mszach świętych i do skorzystania w tych dniach z sakramentów św. – pokuty i eucharystii.

W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17:00 modlimy się o nowe święte powołania kapłańskie i za powołanych.

Comiesięczne odwiedziny chorych w I-szy piątek miesiąca od godz. 8:15. Chorych zgłaszamy w zakrystii.

Dzieci przyjdą do spowiedzi miesięcznej w piątek od  godz.17:00.

W I piątek kolekta jest przeznaczona na potrzeby rodzin wielodzietnych i cele charytatywne. Msza św. szkolna w piątek o godz.17:30.Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy świętej.

W przyszłą niedzielę pielgrzymka dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych do katedry.

Także w przyszłą niedzielę Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących do Piekar Śląskich.

Proboszcz parafii Wszystkich Świętych w Pszczynie jak co roku prosi o przyjęcie przez Parafian w swoich domach pieszych pielgrzymów z Pszczyny, którzy udają się na Jasna Górę. Pielgrzymka będzie w Paniowach w sobotę 22 czerwca ok. 18.00.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Bóg zapłać za ofiary składane dziś jak również w całym minionym tygodniu.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ. Przed kościołem zbiórka na kwiaty i sprzątających kościół wywóz śmieci z cmentarza.

„OTO JA ZEŚLĘ NA WAS OBIETNICĘ MOJEGO OJCA …” (Łk 24,49)