Ogłoszenia Parafialne – VI Niedziela Wielkanocna

W szóstą niedzielę wielkanocną zasiadamy znów z Chrystusem zmartwychwstałym do jednego stołu. Zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa, obiecując zesłanie Ducha Świętego, Pocieszyciela, który „wszystkiego nauczy” i „przypomni wszystko, co On powiedział”. Niech Jego Duch stanie się w nas źródłem prawdziwego pokoju, jakiego świat dać nie może.

Kolekta dzisiaj przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg zapłać za składane ofiary.

Dziś tradycyjna pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej. Naszą łączność z pielgrzymami wyrazimy w modlitwie wiernych jak również przez śpiew „Matko Piekarska” na końcu Mszy świętej.

W piątek ostatnie Nabożeństwo Majowe.

W sobotę 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Nie szczędźmy modlitwy naszym pociechom, które są przecież przyszłością rodzin, Narodu i Kościoła.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje – noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się do krzyży przydrożnych. Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej pracy ludzkiej.

Zwyczajem lat ubiegłych i my udamy się w procesjach błagalnych do krzyży.

W poniedziałek o godz. 17:00 procesja do krzyża przy ul. Przelotowej.

We wtorek o godz. 7:40 procesja do krzyża misyjnego przy kościele.

W środę o godz. 17:00 procesja do krzyża przy ul. Staromiejskiej.

Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy wieczornej nabożeństwo do Niepok. Serca NMP.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Bóg zapłać za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby archidiecezji.

Wszystkim parafianom życzę w tym szczególnym dniu dla całej parafii doświadczenia obecności Chrystusa przy rodzinnych stołach i niedzielnym wypoczynku.

„NIECH SIĘ NIE TRWOŻY SERCE WASZE ANI SIĘ NIE LĘKA” (J 14,28)