Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela Wielkanocna

Zgromadził nas Chrystus Pan, aby na Eucharystii, będącej ucztą miłości, przypomnieć nam nowe przykazanie, które zostawił w czasie Ostatniej Wieczerzy. To przykazanie czyni nas uczestnikami Bożej miłości, która zaprowadziła Jezusa na Kalwarię, a w poranek wielkanocny rozerwała więzy śmierci. Jej zwycięstwo w naszym życiu czyni z nas uczniów Chrystusa.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

Dziś w katowickiej katedrze o godz. 12:00 msza święta w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa.

Dzisiaj rocznicę urodzin obchodzi ks. Abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy w modlitwach o naszym arcypasterzu.

W piątek przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach.

Wzorem lat ubiegłych Dzieci I-komunijne złożyły Dar Pieniężny na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego w wysokości 800 zł. Pieniądze te przekazałem do Kurii Metropolitalnej w Katowicach, która rozdysponuje to między księży misjonarzy a oni dotrą z nimi do najbardziej potrzebujących dzieci na misjach. Rodzice Dzieci I-szo Komunijnych złożyli dar z okazji odprawionej Mszy świętej w Uroczystość I-szej Komunii Świętej Ich dzieci w wysokości 500 złotych. Z tej ofiarowanej sumy coś zakupimy na potrzeby kościoła o cym was poinformuję.

Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę 26 maja br. Zachęcam świat męski naszej parafii do udziału w tym wielkim corocznym spotkaniu w Piekarach. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablotce.

 

Zachęcam wiernych, a zwłaszcza małżonków, do przeżycia rekolekcji zamkniętych w naszych domach rekolekcyjnych w Brennej i Panewnikach i Kokoszycach. Program jest wywieszony w gablotce.

 

Bóg zapłać za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

 

Wszystkim parafianom życzę doświadczenia obecności Chrystusa przy rodzinnych stołach i niedzielnym wypoczynku.

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa:

„PO TYM WSZYSCY POZNAJĄ, ŻEŚCIE UCZNIAMI MOIMI, JEŚLI BĘDZIECIE SIĘ WZAJEMNIE MIŁOWALI.” (J 13,35)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe