Ogłoszenia Parafialne – IV Niedziela Wielkanocna

Trwając w radości paschalnej, powierzamy się Chrystusowi, który jest dla nas Dobrym Pasterzem i doskonale zna każdego z nas. W dzisiejszą niedzielę, w szczególny sposób, chcemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne rozpoczynając tym samym Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci klasy III przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. Polecam te dzieci oraz ich rodziny modlitwie wszystkich parafian.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

Dziś w naszej parafii odbywa się uroczystość I – komunijna. Witam wszystkich gości przybyłych na tą uroczystość. Dziś o godz. 15.00 nabożeństwo z udziałem dzieci I – komunijnych, rodziców, chrzestnych, gości i parafian. Dziś nie ma Mszy popołudniowej.

Dziękuję rodzicom, którzy przez swoje zaangażowanie pomogli zorganizować dzisiejszą uroczystość: za czyszczenie kościoła i jego obejścia, za odświętne przystrojenie kościoła w dekoracje i kwiaty.

Dziękuję pocztom sztandarowym i służbie kościelnej.

Bóg zapłać panu katechecie za trud włożony w przygotowanie dzieci do pełnego uczestnictwa w Mszy św..

Przez cały tydzień (tz. Biały) dzieci wraz z rodzicami uczestniczą w swoich strojach w nabożeństwach majowych i w Mszach św. wieczornych, przyjmując Chrystusa do serca.

Ks. Arcybiskup już teraz zaprasza dzieci i rodziców I – komunijnych do wzięcia udziału w pielgrzymce do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach, która odbędzie się w niedzielę 9 czerwca.

Jutro o godz. 9.00 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna od dzieci I-szo komunijnych.

W sobotę 18 maja pielgrzymka Dzieci I-szo komunijnych.

 

W poniedziałek 13 maja Dzień Fatimski. Zapraszam czcicieli Matki Bożej z Fatimy na pierwsze w tym roku nabożeństwo ku Jej czci. Początek nabożeństwa o godz. 17:00. Porządek nabożeństwa: Godzinki, Msza św., Różaniec i procesja ze świecami.

 

Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę 26 maja. Zachęcam świat męski naszej parafii do udziału w tym wielkim corocznym spotkaniu w Piekarach.

 

Ksiądz Arcybiskup zaprasza pary małżeńskie, które w tym roku świętują jubileusz sakramentu małżeństwa na  wspólne Świętowanie Jubileuszy Małżeńskich 19 maja br w Katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla o godz.12.00. Małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie.

 

Bóg zapłać za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj.

Za tydzień kolekta na potrzeby naszego kościoła.

 

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa:

„MOJE OWCE SŁUCHAJĄ MOJEGO GŁOSU /…/. IDĄ ONE ZA MNĄ I JA DAJĘ IM ŻYCIE WIECZNE.” (J 10,27-28)

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe