Ogłoszenia Parafialne – III Niedziela Wielkanocna

W każdą niedzielę Kościół świętuje zmartwychwstanie Chrystusa. „Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy”. Trwa radość Wielkiej nocy, bo żyje Ten, który zwyciężył szatana. Owocem tego zwycięstwa Chrystusa jest dar wolności dzieci Bożych, który pozwala budować ewangeliczną wspólnotę.

 

Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Po Mszach świętych zbiórka na opłacenie sprzątających kościół, wywóz śmieci z cmentarza i kwiaty na ołtarze. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Dziś diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Módlmy się za nich i  ks. rekolekcjonistę.

Święcenia prezbiteratu odbędą się w sobotę 11 maja o godz. 10:00 w katowickiej katedrze.

 

W poniedziałek i w środę o godz. 18:30 w kościele próby dla dzieci i rodziców przed Uroczystością I Komunii Świętej.

W sobotę o godz. 10:00  II Spowiedź dzieci przystępujących się do I Komunii Świętej.

W przyszłą niedzielę parafia przeżyje uroczystość I – komunijną. Podczas Mszy św. o godz.10:30. Módlmy się o to, aby dzieci były wierne Chrystusowi przez całe swoje życie i składanym przez siebie przyrzeczeniom. W niedzielę zbiórka dzieci z rodzicami w salce na probostwie o godz. 10:15. Po modlitwach udamy się w procesji do kościoła. Do udziału w Uroczystości Pierwszokomunijnej zapraszam poczty sztandarowe. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych proszę o przygotowanie kościoła do tej wielkiej parafialnej Uroczystości. W przyszłą niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 15:30. Zapraszam tych którzy chodzą na Mszę św. w niedzielę po południu aby skorzystali ze Mszy świętych w sobotę wieczorem albo w niedzielę o godz. 8:00.

 

W miesiącu maju ze względu na nabożeństwa majowe w czwartki nie ma adoracji Najśw. Sakramentu.

Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę 26 maja. Zachęcam świat męski naszej parafii do udziału w tym wielkim corocznym spotkaniu w Piekarach.

 

Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 20.06. Trasa procesji przebiegać będzie w tym roku ulicami: Wolności, Przelotową, Starokościelną i Staromiejską. Przypominając datę proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie.

 

Bóg zapłać za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj.

Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

Kolekta za tydzień w niedzielę na potrzeby naszego kościoła.

 

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa:

„ Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” ( Dz 5,29)

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe