Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Chrystus zmartwychwstał – woła dziś radośnie Kościół na całej ziemi. Chrystus zmartwychwstał, a przez to człowiek dostąpił duchowego odrodzenia, świat cały został przemieniony. W ten dzień świąteczny dziękujemy za dar wiary, za spotkanie Chrystusa w życiu, za nadzieję dojścia do wiecznego życia. Zebrani na tej świątecznej Mszy św. radujmy się, że należymy do wielkiej rodziny wierzących w zmartwychwstanie Pana.

 

Dziś kolekta powinowata. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

Na samym początku tych ogłoszeń chcę złożyć wam moi drodzy parafianie jak również gościom w dniu Zmartwychwstania Pańskiego najserdeczniejsze życzenia: Niech radość i prawdziwy pokój płynący z tajemnicy Zmartwychwstania napełnia każdy wasz dzień.

 

Dziękuję tym, którzy przyczynili się do głębszego przeżycia minionych 3 dni Wielkiego Tygodnia i uświetnienia Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, przez wykonanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego p. Krzysztofowi Rogalskiemu i Damianowi Radomskiemu, p. Agnieszce Nawrat za udekorowanie Bożego Grobu i kościoła, p. Annie za przygotowanie probostwa na tę uroczystość, p. organiście Michałowi. Ochotniczej Straży Pożarnej za Straż Honorową przy Bożym Grobie.

Paniom, które sprzątają kościół.

Wszystkim za wysiłek, wkład myśli, pomysły i czas, który dzielili między obowiązki w domu i pracę w kościele.

Księżom za pomoc w konfesjonale i Liturgii

Ministrantom, służbie kościelnej i szafarzom p. Wojciechowi i Damianowi za piękne przygotowanie liturgii.

Pocztom sztandarowym za uświetnienie poranka Zmartwychwstania Pańskiego udziałem w procesji i Mszy Rezurekcyjnej.

Wszystkim za ofiary składane w minionym tygodniu i dzisiaj.

Za ofiary pieniężne na kwiaty do Bożego Grobu i na ołtarze i wywóz śmieci z cmentarza.

Za dary natury na proboszczowski stół, życzenia i wszelkie przejawy życzliwości w stosunku do mojej osoby w związku ze świętami.

Dziś o godz. 15:00 Nieszpory świąteczne.

Zewnętrznymi oznakami przeżywania okresu wielkanocnego są: Krzyż przepasany stułą, Paschał i figura Zmartwychwstałego Pana.

Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Kolekta przeznaczona jest na KUL i Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.

24 kwietnia (środa) odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odbiór o godz. 12:30. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny jak poprzednio można będzie dostarczyć w dniu odbioru i złożyć przed bramą wjazdową na teren cmentarza i kościoła od strony ul. Staromiejskiej.

W czwartek nie ma adoracji Najśw. Sakramentu.

 

W przyszłą niedzielę liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii.

Za tydzień w II Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu.

W przyszłą niedzielę kolekta na Caritas archidiecezji.

 

Parafianom i gościom składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne:

W radosnym okresie Świąt Wielkanocnych obfitego zdroju łask i prawdziwej radości oraz wiele dobroci od ludzi.

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa:

”CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAN JEST – ALLELUJA”


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe