Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii zwłaszcza na wystrój kościoła na święta. Bóg zapłać za składane ofiary.

W Katedrze w Katowicach o godz. 14.oo młodzież naszej archidiecezji spotyka się z Arcybiskupem Wiktorem w ramach Światowego Dnia Młodzieży.

Dzisiaj o godz. 15.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Obchód Chorych w środę od 8:00.

Strojenie i przygotowanie Bożego Grobu i Ciemnicy w środę po Mszy św. wieczornej.

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień – jest to czas powagi i przygotowania się na WIELKANOC przez przyjęcie sakramentów św.: Pokuty i Eucharystii.

Zapraszam na ceremonie Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty.

WIELKI CZWARTEKPamiątka ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii

Od godz.  17:00 – 19:00 okazja do spowiedzi św..

19:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej.

Do godz. 21:00 Adoracja w Ciemnicy. Kolekta świąteczna.

WIELKI PIĄTEK – MĘKI PAŃSKIEJ

Od godz. 9:00 Adoracja w Ciemnicy

Od godz.  10:00 – 12:00 okazja do spowiedzi św..

Od godz. 16:00 – 17:30 okazja do spowiedzi św.

O godz. 18:00 DROGA KRZYŻOWA i bezpośrednio po niej ceremonie wielkopiątkowe i adoracja przy Bożym Grobie do godz. 21.00.
                   W czasie ceremonii W. Piątku kolekta na Boży Grób i chrześcijan w Ziemi Świętej.

WIELKA SOBOTA – WIGILIA WIELKANOCY

Od godz. 9:00 Adoracja przy Bożym Grobie

Od godz. 10:00 – l2:00 okazja do spowiedzi św..

Od godz. 15:00 – 16:00 okazja do spowiedzi św.

O godz. 20:00 Ceremonie wielkosobotnie / świece, woda / MSZA ŚW. Kolekta W czasie ceremonii W. Soboty kolekta na Boży Grób i chrześcijan w Ziemi Świętej.

W tych trzech dniach Wielkiego Tygodnia można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i spełniając następujące dzieła:

• w Wielki Czwartek – udział w Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i odmówienie „Przed tak wielkim Sakramentem”,
  • w Wielki Piątek – pobożny udział w adoracji Krzyża, ucałowanie Krzyża w czasie uroczystego obrzędu liturgicznego
  • w Wielką Sobotę – udział w nabożeństwie Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu św..

Święcenie potraw wielkanocnych w Wielką Sobotę o godz. 10:00; 12:00 i 15:00.

W przyszłą niedzielę Wielkanocną o godz. 7:00 Procesja Rezurekcyjna. Zapraszam poczty sztandarowe – po procesji Msza św.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone dziś i w minionym tygodniu.

W niedzielę wielkanocną kolekta powinowata.

W poniedziałek wielkanocny kolekta na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa Pisma Świętego:

”CHRYSTUS UNIŻYŁ SIEBIE (…) AŻ DO ŚMIERCI. DLATEGO TEŻ BÓG GO WYWYŻSZY NAD WSZYSTKO.” (Flp 2, 7 -8)