Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu

Żadne ludzkie słowa nie są w stanie opisać miłości Boga. Ona przebacza grzechy nawet największym grzesznikom. Nie potępia, ale pragnie zbawienia każdego człowieka. Niech Słowo Boże, zaszczepi w nas Bożą sprawiedliwość i miłosierdzie.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. Przed kościołem po Mszach świętych zbiórka na sprzątających kościół, wywóz śmieci z cmentarza i wystrój kościoła na święta.

Zapraszam dziś w imieniu Parafialnego Zespołu Charytatywnego na słodką niedzielę.

Dzisiaj o godz. 15.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zakończone poświęceniem Krzyży nowych i tych, które wiszą w naszych mieszkaniach.

Od dziś aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek krzyże w kościele są zasłonięte.

W czwartek nie ma Adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą sobotę o godz. 10:00 I-sza Spowiedź Dzieci przystępujących do I-szej Komunii Świętej.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm i procesja dookoła kościoła o godz. 10:30.

Obchód Chorych z przyjęciem Sakramentów Pokuty i Komunii św. odbędzie się w Wielką Środę od godz. 8:00. Chorych zgłaszamy do Niedzieli Palmowej w zakrystii.

Archidiecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży odbędą się w katedrze Chrystusa Króla w przyszłą niedzielę o godz. 14:00. Ks. Arcybiskup zaprasza całą młodzież a zwłaszcza tę, która w tym roku przyjęła Sakrament Bierzmowania.

Trwa Akcja Wielkanocnego Dzieła Caritas. Caritas rozprowadza Paschaliki tz. Świece na Stół Wielkanocny. Nabywając taką świecę wspomagamy dzieła Caritas. Można je nabyć w zakrystii.

W zakrystii można uiszczać opłaty za Gościa Niedzielnego i Małego Gościa na II kwartał.

W przyszłą niedzielę kończymy przyjmowanie opłat za ławki.

W dniach 15 i 16 kwietnia na terenie szkoły będzie podstawiony kontener na makulaturę. Przynosząc ją wspieramy misjonarzy na misjach.

24 kwietnia odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odbiór o godz. 12:30. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny jak poprzednio można będzie dostarczyć w dniu odbioru i złożyć przed bramą wjazdową na teren cmentarza i kościoła od strony ul. Staromiejskiej. Zapraszam do przyłączenia się do Akcji.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone dziś i w minionym tygodniu.

Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii na wystrój kościoła na święta wielkanocne.

Wszystkim życzę doświadczenia obecności Chrystusa przy rodzinnych stołach i niedzielnym wypoczynku.

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa Pisma Świętego:

„I JA CIEBIE NIE POTĘPIAM. IDŹ, A OD TEJ CHWILI JUŻ NIE GRZESZ !” (J 8,11)